У бійців, що пройшли "гарячі" точки, змінюється формула крові - медик

У бійців, що пройшли 'гарячі' точки, змінюється формула крові - медик

Військові, що пройшли війну, переживають настільки сильний стрес, що в їх організмі запускаються активні хімічні процеси, і навіть змінюється формула крові.

Про це в прямому ефірі "Обозревателя" розповів військовий психолог Андрій Козінчук.

"Доведено, що у бійців. Які повертаються з війни, з "гарячих" точок, змінюється формула крові. І ця "хімія" настільки сильна, що для лікування посттравматичного стресового розладу бійців переважно використовується психофармакологія, медикаменти. Я це не підтримую, але зробити з цим нічого не можна", - сказав Козінчук.

Відео дня

Він зазначив, що ці процеси можна подолати не тільки ліками, але й естетичними стимуляторами: музикою, кіно, спортом, духовними практиками.

За словами психолога, посттравматичний розлад підстерігає людей на кожному кроці - сімейні негаразди, пологи і т.п.

Особливо схильними до ПТСР є представники шоу-бізнесу.

"Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) від роботи може бути у зірок шоу-бізнесу. Коли людина все життя їздить по конкурсам, кастингам, зйомок, завжди на виду, завжди в центрі уваги, а потім, раз - і обірвалося ... Ось тоді може бути і затяжна депресія, і наркотики, і глибокий психічний розлад", - підсумував Козінчук.

Як писав "Обозреватель", психологи виділили топ десять психічних розладів, які можна отримати на роботі.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки