У Німеччині винайшли препарат, що дозволяє їсти і худнути

9,1 т.
У Німеччині винайшли препарат, що дозволяє їсти і худнути

У Німеччині вчені з Боннського університету розробили новий препарат для схуднення. Так медики встановили, що при підвищенні концентрації ферменту гуанілатциклази, який забезпечує перетворення поживних речовин в "корисний" бурий жир, зменшується обсяг білої жирової тканини.

В організмі людини існує два типи жирової тканини: бура і біла. Перший тип тканини забезпечує вироблення тепла в організмі, тому що містить велику кількість "енергетичних станцій" клітини - мітохондрій. Клітини "шкідливої" жирової тканини накопичують жир і беруть участь в енергетичному обміні, передає Мedportal .

Згідно з даними доклінічних досліджень, експериментальний препарат посилював секрецію розчинної гуанілатциклази, запускаючи формування бурої жирової тканини замість "шкідливого" білого жиру. Такий метод дозволяє знизити масу тіла без зменшення калорійності їжі.

Відео дня

"Отримані результати є перспективними, проте експеримент проводився на мишах, а у цих тварин бура жирова тканина відіграє більш важливу роль у підтримці енергетичного балансу, ніж у людини", - розповів співробітник Королівського коледжу в Лондоні Том Сандерс.

Автори дослідження планують продовжити вивчення препарату в ході клінічних досліджень. За їх словами, ліки мають "сприятливий профіль безпеки", оскільки за хімічною структурою нагадують схвалений до застосування препарат ріоцігулат для лікування легеневої гіпертензії.

Раніше "Обозреватель" повідомляв, що в Україні медики навчилися виділяти з жиру ліки від раку.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки