Вчені виявили "шосте відчуття" людини
Французькі вчені визначили, що тривожність допомагає людям швидше й активніше діяти в небезпечних ситуаціях. За їхніми словами, отримані результати можуть пояснити так зване "шосте відчуття", яке розвинене у багатьох людей стосовно небезпеки.
Дослідники встановили, якщо людина перебуває в ситуації суспільної взаємодії, його мозок обробляє стимули, які сигналізують про загрозу, набагато швидше, ніж позитивні стимули і навіть негативні емоції оточуючих. Щоб розпізнати загрозу, потрібно не більше 200 мілісекунд, передає Газета.
У дослідженні брало участь 24 випробуваних, яким показували картинки з особами інших людей, що виражають страх і злість. На деяких зображеннях вирази облич розрізнялися тільки спрямованістю погляду. Провівши 1080 проб, дослідники зроибли висновок, що найшвидше учасники експерименту реагували на зображення, на яких люди відчували злість і дивилися прямо в очі.
Читайте: Вчені знайшли ймовірне лікування "хвороби Стівена Хокінга"
Також вчені виявили, що сигнали загрози обробляються різними ділянками мозку у людей з високим рівнем тривожності і тих, хто відрізняється незворушною вдачею. У тривожних людей в обробці сигналів небезпеки задіяні ті ділянки мозку, які також відповідають за дії. Що стосується людей з низьким рівнем тривожності, у них сприйняття загрози пов'язане з процесами розпізнавання осіб.
Раніше "Обозреватель" повідомляв, що вчені створили простий спосіб для визначення ризику ранньої смерті.