МоваЯзык

/ Новини медицини

Вчені: перепади температури вбивають людей частіше, ніж вірус СНІДу

Вчені з Гарварда дійшли висновку, що підвищення середньої річної температури на один градус вбиває на 1% більше людей, ніж вірус СНІДу.

А одночасне потепління взимку на один градус врятувало лише 0,6 відсотка жителів сходу США з 2000 по 2008 рік, передає Lenta.ru.

Дослідження експертів було опубліковано в журналі Nature Climate Change

сіб

Глобальне потепління збільшує кількість смертей від температурних перепадів, і навіть більш м'які зими не здатні знизити цей ефект.

Епідеміолог Джоел Шварц спробував виключити фактори, які впливають на чистоту результатів більшості досліджень в області смертності від екстремальних погодних явищ. Фіксуючи кількість смертей в період аномальної спеки дуже важко сказати, померли пацієнти через неї чи через загострення своїх давніх хвороб.

Шварц розрахував середні зимові та літні температури в кількох містечках Нової Англії за 2000-2008 роки, а також взяв дані по смертності в тих же місцях.

Вчені з'ясували, що м'які зими не компенсують смертності від посилення спеки в літній період. Крім того, несподівані перепади температури виявилися більш смертоносними, ніж тривала спека чи мороз. У США від них помирає більше людей, ніж від вірусу СНІДу - близько 25 тисяч осіб щорічно, стверджує Шварц.

"Організм людини адаптується. Але коли температура скаче туди-сюди, пристосуватися не виходить", - зауважив Шварц.

У травні 2015 було представлено інше велике дослідження на цю тему. Вчені розглянули близько 74 мільйонів смертей, що сталися в 13 країнах світу з 1985 по 2012 рік, і розрахували, що 7,3 відсотка пов'язані з холодною погодою і лише 0,4 відсотка - з жаркою.

Як повідомляв "Обозреватель", від аномальної спеки в Пакистані загинули близько 140 осіб.

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини