Солодкий сон: вчені розповіли, що допоможе швидше заснути

17,7 т.
Солодкий сон: вчені розповіли, що допоможе швидше заснути

Американські вчені визначили, що людина краще засинає, коли чує шум води. Дослідники говорять, що весь секрет полягає в тому, як мозок інтерпретує звуки, які чують люди. Одні можуть сигналізувати про загрозу, інші - ні.

"Ці повільні, шелестячи шуми не сприймаються як загрозливі, тому вони діють на людину заспокійливо. Вони ніби кажуть: не хвилюйтеся, не хвилюйтеся, не хвилюйтеся", - розповідає доцент Університету Пенсільванії Орфея Бакстон, пише "Моя планета".

Для сну важливо не стільки гучність, скільки те, як звук посилюється. Так, шум хвиль наростає і слабшає поступово. Тоді як, наприклад, крик або дзвінок телефону порушують тишу раптово і досягають піку гучності майже миттєво.

Відео дня

Як показували дослідження, навіть тихий тривожний звук в 40 децибел (на рівні шепоту) може порушити сон людини. У той же час учасники експерименту спокійнісінько спали при звуках вертольота і автомобільної дороги в 70 децибел.

Бакстон пояснює це тим, що наші предки жили в агресивному середовищі і попереджали один одного про небезпеку різким гучним криком, тому ми зараз не можемо ігнорувати раптові звуки.

Проте шум води, якщо він достатньо сильний, може маскувати такі раптові акустичні подразники, що активують в нашому мозку "сигналізацію". Це також сприяє більш міцному сну.

Як повідомляв "Обозреватель", вчені пояснили, як правильно харчуватися перед сном.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки