Солодкий сон: вчені розповіли, що допоможе швидше заснути

17,7 т.
Солодкий сон: вчені розповіли, що допоможе швидше заснути

Американські вчені визначили, що людина краще засинає, коли чує шум води. Дослідники говорять, що весь секрет полягає в тому, як мозок інтерпретує звуки, які чують люди. Одні можуть сигналізувати про загрозу, інші - ні.

"Ці повільні, шелестячи шуми не сприймаються як загрозливі, тому вони діють на людину заспокійливо. Вони ніби кажуть: не хвилюйтеся, не хвилюйтеся, не хвилюйтеся", - розповідає доцент Університету Пенсільванії Орфея Бакстон, пише "Моя планета".

Для сну важливо не стільки гучність, скільки те, як звук посилюється. Так, шум хвиль наростає і слабшає поступово. Тоді як, наприклад, крик або дзвінок телефону порушують тишу раптово і досягають піку гучності майже миттєво.

Відео дня

Читайте: Вчені назвали небезпечні домашні речі, що викликають рак

Як показували дослідження, навіть тихий тривожний звук в 40 децибел (на рівні шепоту) може порушити сон людини. У той же час учасники експерименту спокійнісінько спали при звуках вертольота і автомобільної дороги в 70 децибел.

Бакстон пояснює це тим, що наші предки жили в агресивному середовищі і попереджали один одного про небезпеку різким гучним криком, тому ми зараз не можемо ігнорувати раптові звуки.

Читайте: Медики визначили безпечну дозу алкоголю для організму

Проте шум води, якщо він достатньо сильний, може маскувати такі раптові акустичні подразники, що активують в нашому мозку "сигналізацію". Це також сприяє більш міцному сну.

Як повідомляв "Обозреватель", вчені пояснили, як правильно харчуватися перед сном.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки