"Це прірва": глава МОЗ поставила страшний "діагноз" українським інтернам

19,4 т.
'Це прірва': глава МОЗ поставила страшний 'діагноз' українським інтернам

Лише 3% інтернів з України здолали прохідний бал, який становив 70,5, за шкалою міжнародного тесту United States Medical Licensing Exam, скорочено - USMLE, заснованого на стандартах оцінювання, прийнятих у США. Про це поінформувала на своїй сторінці в Facebook в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.

Причини провалу - у кардинальній відмінності рівня підготовки майбутніх українських медиків, у порівнянні з іноземними лікарями.

Уляна Супрун опублікувала порівняльні дані. У цілому, згідно з остаточними підсумками, стандартну частину, яка зазвичай проходить в Україні, здолала більшість випробовуваних. Водночас нову частину тесту, засновану на міжнародних стандартах, подужали не всі.

Кращі результати показали випускники Запорізького і Луганського державних медичних університетів. Представники Київського медуніверситету за результатами як основної, так і міжнародної частини тесту посіли останнє місце.

Відео дня

"Результати міжнародного тесту підтвердили справжні проблеми нашого медичної освіти" - наголосила Супрун.

З огляду на, що лише 3% українських інтернів здолали стандартний тест USMLE, який для отримання ліцензії зобов'язаний здати кожен майбутній лікар у США, можна констатувати - наразі між випускниками українських і закордонних медичних університетів утворилася справжня прірва.

"Очікувана проблема в галузі, яка не розвивалася 25 років", - зазначила Супрун.

Читайте: Інтернатура, ординатура або аспірантура - чи треба це?

Керівник міністерства наголосила - висока якість медицини неможлива без високого рівня підготовки медичних працівників. У зв'язку з цим вона закликала до того, щоб провести низку важливих нововведень. "Прийшов час зрозуміти - зміни не відбуваються самі по собі. Ми повинні змінюватися теж", - вважає в.о. міністра.

"Ми наполягаємо на встановленні мінімального прохідного балу в 150, запуску медичної реформи, яка знищить хабарі в медичних університетах, розвиваємо нові медичні професії в Україні та шукаємо нові стандарти підготовки для медпрацівників", - наголосила Супрун.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки