МоваЯзык

/ Новини медицини

Американський регулятор схвалив комбінацію двох препаратів для лікування COVID-19

  • Один з них – раніше схвалений ремдесивір, інший – баріцитініб, який застосовують в терапії ревматоїдного артриту

  • Ця комбінація скорочує час до одужання та підвищує шанси на клінічне поліпшення

17.9т
Читати матеріал російською

Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) видало дозвіл на екстрене використання баріцитінібу в поєднанні з ремдесивіром для дорослих та дітей старше 2 років, госпіталізованих з COVID-19 і потребуючих додаткового кисню, інвазивної механічної вентиляції або ЕКМО.

Про це повідомляється на сайті регулятора.

Проведені раніше дослідження показали, що комбінація баріцитінібу з ремдесивіром скорочує час до одужання протягом 29 днів після початку лікування. ACTT-2 – це подвійне сліпе плацебо-контрольоване клінічне дослідження, в якому спостерігали за 1033 пацієнтами протягом 29 днів, включаючи людей з помірним або важким COVID-19. У дослідженні 515 пацієнтів отримували баріцитініб плюс ремдесивір і 518 – плацебо плюс ремдесивір.

Одужання визначалося як виписка з лікарні або госпіталізація, але без додаткового кисню і постійної медичної допомоги. Середній час одужання становив 7 днів для баріцитінібу і ремдесивіру та 8 днів для плацебо плюм ремдесивір.

Імовірність прогресування стану пацієнта до смерті або штучної вентиляції легень на 29-й день була нижче в групі баріцитініб і ремдесивір. Шанси на клінічне поліпшення на 15-й день були вище у пацієнтів, які отримували комбінацію препаратів. Для всіх цих кінцевих точок ефекти були статистично значущими.

Безпека і ефективність цієї експериментальної терапії для лікування ковіду продовжують оцінювати. Баріцитініб не дозволяється використовувати як самостійний засіб для лікування COVID-19. Цей препарат під торгівельною назвою "Олуміант" схвалений FDA для терапії ревматоїдного артриту середнього і важкого ступеня.

Раніше MedOboz писав, що ВООЗ не рекомендує лікарям використовувати ремдесивір для лікування пацієнтів, госпіталізованих з COVID-19, через відсутність достовірних даних про його вплив на виживаність хворих або на скорочення часу їх одужання.

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

Читайте всі новини по темі "Коронавірус" на сайті "OBOZREVATEL".

Місце
Тег
0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини