"Безкоштовна" медицина в Україні: лікар поділився рецептом успіху

24,3 т.
Євген Гончар

В Україні місцева влада вже зараз може успішно вирішувати питання безоплатної медицини та сімейних лікарів. Децентралізація дала територіальним громадам всі необхідні для цього інструменти.

Про це під час марафону "Медична реформа. Ціна змін" на ObozTV заявив сімейний лікар Євген Гончар.

Він зазначив, що згідно з реформою Кабмін раз на рік буде визначати гарантований пакет медичних послуг.

Обсяг цього пакету, сказав доктор, буде залежати від фінансування, яке надасть Верховна Рада під час голосування за Держбюджет.

"У нас часто говорять про безкоштовну медицину, але в реальному житті ви приходите до лікаря, а грошей на проведення аналізів немає", - зазначив Гончар.

Відео дня

"Коли ви приходите в лікарню, ви не знаєте, отримуєте ви послуги чи ні і яка їх ціна. Все часто залежить від ситуації, тому що немає правил", - пояснив він.

"Згідно з реформою ці правила з'являться. Гроші виділятиме Національна служба здоров'я. Але якщо територіальна громада вважає доречним фінансування якоїсь установи, то вона може це зробити. Вони і зараз це можуть робити", - додав медик.

Євген Гончар

В ході бесіди він розповів, що в країні є багато територіальних громад, де спостерігається гостра нестача сімейних лікарів. Ця ж місцева влада, підкреслив він, не переймається тим, щоб зацікавити фахівців працювати саме у них, а не в іншому місці.

"Вони чекають, що їм від якогось вузу надішлють сімейного лікаря, який буде у них працювати за умовні 3 тис. грн все життя. Молоді медики приїжджають до них, дивляться на все це і їдуть", - охарактеризував ситуацію Гончар.

Поряд з цим, "є територіальні громади, які активно шукають собі лікарів, будують їм будинки, дають машину, ремонтують амбулаторію і додатково платять зарплату 10-15 тис. грн", - заявив доктор.

Якщо громада хоче вирішити проблему безоплатної медицини і сімейних лікарів, то вона не повинна перекладати це питання на державу - децентралізація дозволяє місцевій владі фінансувати це питання.

"Якщо територіальна громада вважає більш доречним витратити 1 млн грн на ремонт автодороги - це їх право. Хочете вкласти в медицину - вкладайте. Потім же виборці йдуть і голосують за цього главу територіальної громади і депутатів", - резюмував Гончар.

Як повідомляв "Обозреватель", голова парламентського Комітету з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець назвала головну умову , від якої залежить майбутнє української медицини.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки