МоваЯзык

/ Новини медицини

Безкоштовні пологи в Україні: з'ясувалися нові подробиці медреформи

43.6т
Читати матеріал російською

В Україні в рамках нового етапу медичної реформи послуги пологових будинків стануть безкоштовними з 1 квітня 2020 року. На кожну породіллю медустановам виділятимуть 8500 грн.

Як працюватиме нова ініціатива, розповіла в ефірі ObozTV менеджерка експертної групи "Охорона здоров'я" Реанімаційного пакету реформ Світлана Бубенчікова. Експертка заявила, що сьогодні не знає жодної пацієнтки, яка народжувала б безкоштовно.

"Логіка розрахунку за послуги, за проліковані випадки буде зберігатися, як на первинці. З квітня 2020 року така структура фінансування працюватиме на вторинній і третинній ланці", – пояснила вона.

Бубенчікова зазначила, що на поточному етапі медреформи важливу роль буде відігравати людський фактор: "Є перелік послуг, внесених до пакету медичних гарантій – це одна справа. Ми розуміємо, що є людський фактор – персонал, лікарі... Тут справа і в лікарі, і в пацієнті – наприклад, медик може і не просити хабара, а пацієнт сам його несе".

"Треба бути дуже обережними й уважними. Пацієнту потрібно розуміти свої права – за що заплатила держава, на що він може розраховувати. Лікарю треба прийняти ці правила й налагодити діяльність своєї установи так, щоб оптимально всі витрати, які вони несуть за проліковані випадки, не перевищували, а можливо, були менші за те, що оплачуватиме НСЗУ – щоб бути в плюсі, щоб заробляти", – розповіла експертка.

Також Бубенчікова прокоментувала суму в 8500 грн, яку планують виділяти на перелік стандартних послуг – звичайні пологи, кесарів розтин, ліки, палата, щеплення, екстрена допомога й реанімація.

"Всі тарифи, які виставлятиме Національна служба здоров'я, є не просто прорахованими "в середньому". Рік або більше тривали пілотні проєкти в Полтаві й інших регіонах. Буде визначено середній оптимальний тариф для кожної послуги. Завдання медустанов – побудувати свою економіку так, щоб не мати зайвих і необ'єктивних витрат, щоб суми, яку сплачує НСЗУ, було достатньо", – підсумувала вона.

Як повідомляв OBOZREVATEL, у рамках медреформи з 1 квітня 2020 роки українці зможуть безкоштовно отримувати майже 50 медпослуг – ультразвукове дослідження, рентген-дослідження, біопсія, оперативне лікування інсульту, пологи тощо.

Інформаційне шоу "Студія Обозреватель" дивіться щодня в будні о 10:00 на ObozTV.

Ти ще не читаєш наш Telegram? А даремно! Підписуйся

Читайте всі новини по темі "Вагітність і пологи" на сайті "OBOZREVATEL".

31
Коментарі
14
34
Смішно
13
Цікаво
1
Сумно
4
Треш

Блоги медицини