МоваЯзык

/ Новини медицини

Богомолець пригрозила Супрун в'язницею, назвавши 10 причин

Глава комітету парламенту України з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець перерахувала причини для відставки в.о. глави Міністра охорони здоров'я Уляни Супрун.

Як відомо, Комітет Верховної Ради з питань охорони здоров'я схвалив проект постанови щодо звернення до Кабінету Міністрів про звільнення Супрун через ситуацію, що виникла в зв'язку зі зривом програми держзакупівель медикаментів в 2016 році.

"Хочу підкреслити, що приводів для відставки набагато більше, - пише Богомолець на своїй сторінці в Facebook. - Необхідно ще розібратися, що стало причиною катастрофи в медицині".

Також політик перерахувала свій список претензій до нинішнього керівництва МОЗ:

1. Збільшення смертності в Україні: в 2016 році померлих було на 175 тисяч більше, ніж народжених, так само в 2017 році - кількість збільшилася до 198 тисяч.

2. В останні два роки близько 70 тисяч медиків покинули Україну, ще 50 тисяч мають намір виїхати за кордон в разі продовження політики МОЗ.

3. Рівень вакцинації населення опустився нижче показників 20-річної давності, тобто, колективний імунітет знищений.

4. Зірвано міжнародні закупівлі медикаментів. Українці за останні два роки зі своїх кишень витратили 6,7 млрд гривень на медикаменти, кошти на які були виділені з держбюджету для медичного забезпечення лікарень.

5. Лікування найбільш смертельно небезпечних захворювань (серцево-судинних і онкологічних) профінансовано лише на 30% і 27% відповідно.

6. Зірвані своєчасна автономізація медичних закладів та впровадження принципу "гроші йдуть за пацієнтом".

7. Українські медики отримують найнижчу зарплату в світі, оскільки МОЗ погодився з затвердженими видатками Державного бюджету країни. При цьому було дозволено зрівняти зарплати лікарів, медсестер і санітарок, знищивши будь-які стимули для самовдосконалення і розвитку.

8. Рахункова палата викрила порушення МОЗ в процесі реалізації проекту "Покращення охорони здоров'я на службі у людей", які Світовий банк виділив 215 млн доларів позики, в організації проведення централізованих державних закупівель із залученням спеціалізованих закупівельних міжнародних організацій, в використанні коштів, виділених на подолання епідемії туберкульозу в Україні та лікування українців за кордоном.

9. Провалена державна програма по боротьбі з раком. Дія попередньої закінчилася ще в 2016 році, а нова ще не розроблена. Через це постраждали 1 млн. Онкохворих українців.

10. Підготовлений Міністерством охорони здоров'я законопроект "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення" № 2168-VIII, суперечить 10 статтям Конституції України.

"Це результат роботи керівництва МОЗ за останні два роки", - підкреслила Богомолець.

Вона також стверджує, що звільнення - це найменша реакція на те, що відбувається. І додала, що повинні бути ще кримінальні справи, розслідування і реальні терміни ув'язнення за знищення системи охорони здоров'я України та її громадян.

Раніше "Обозреватель" повідомляв про рішення профільного комітету з Супрун.

Підпишись на наш Telegram. Надсилаємо лише "гарячі" новини!

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини

Новини медицини

Новини медицини