Чим загрожує організму сіль: вчені дізналися про головну небезпеку

14,6 т.
Чим загрожує організму сіль: вчені дізналися про головну небезпеку

Американські вчені з'ясували, що регулярне вживання в їжу надмірної кількості солі провокує зміни імунної системи в кишечнику, які тягнуть за собою деградацію когнітивних функцій людини.

Як повідомляє Lenta.ru, фахівці показали, що зловживання хлоридом натрію протягом трьох тижнів призводить до ендотеліальної дисфункції, зменшення мозкового кровотоку і когнітивних порушень, але не змінює артеріальний тиск.

Високосолева дієта збільшувала кількість клітин Т-хелперів 17 у кишечнику і виробництво ними молекул інтерлейкіну-17. Автори показали, що зростання вмісту інтерлейкіну-17 у кровотоці обумовлював негативний вплив даної дієти на мозковий кровообіг.

Відео дня

До подібних висновків учені дійшли під час спостережень за мишами. Отримані результати, зазначають автори, справедливі і для людей. Фахівці помітили, що негативні наслідки високосолевой дієти допускали скасування в разі повернення гризунів до нормального режиму харчування.

Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує щодня вживати не більше п'яти грамів солі. Зазначається, що зменшення споживання солі до п'яти грамів на добу кожною людиною може запобігати приблизно 2,5 мільйона смертей щорічно.

За даними організації, більше половини всіх людей на планеті щодня вживають на 80-140 відсотків хлориду натрію більше. Надлишок солі потрапляє в організм людини головним чином разом з хлібом, сухими сніданками і готовими до вживання стравами.

Як раніше повідомляв "МедОбоз", постійне миття посуду, приготування їжі та чистка меблів шкідливі для жіночого здоров'я.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки