В Україні оновлено протокол лікування COVID-19: Голубовська назвала головну зміну

Лікування від коронавірусу в Україні

У Міністерстві охорони здоров'я оновили протокол лікування від COVID-19 в Україні.

Відповідний наказ підписав голова МОЗ Максим Степанов. Оновлений документ оприлюднили на сайті міністерства (щоб подивитися, доскрольте сторінку до кінця).

Провідна інфекціоністка МОЗ Ольга Голубовська, яка також брала участь у розробленні протоколу, написала у Facebook, що головна зміна стосується препарату "Тоцилізумаб". Його вилучили з лікування хворих із критичним перебігом інфекції, а призначати рекомендують тільки "важким".

Відео дня
Скриншот
  • Відомо, що тоцилізумаб як імунодепресант призначається для терапії ревматоїдного артриту (середнього або високого ступеня активності).

  • Також застосування тоцилізумабу обґрунтоване в пацієнтів з активними формами поліартикулярного і системного ювенільного ідіопатичного артриту.

  • Ймовірну ефективність цих ліків під час COVID-19 показали дослідження вчених.

У грудні Всесвітня організація охорони здоров'я звернулася з листом до Степанова. У ВООЗ заявили, що стурбовані рішенням Кабінету міністрів виділити 125 млн грн на тоцилізумаб та імуноглобулін –експериментальні ліки від коронавірусу.

Тоді Голубовська не погодилася з позицією ВООЗ. Лікарка написала, що в Україні теж стурбовані тим, що ВООЗ "не дає нашим хворим шансу отримати терапію, яка може врятувати їм життя".

Оновлений протокол лікування:

Нагадаємо:

Як повідомляв OBOZREVATEL, 5 січня 2021 року Харківська фармацевтична компанія "Біолік" підтвердила, що подала заяву в Міністерство охорони здоров'я України на реєстрацію російської вакцини "Супутник V".

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки