COVID-сертифікат на основі ПЛР-тесту – що це таке?

COVID-сертифікат на основі ПЛР-тесту – що це таке?

Сьогодні на своїй сторінці у ФБ Biolab Diagnostic прорекламувала нову послугу – COVID-сертифікат на основі ПЛР-тесту. У чинному сьогодні законодавстві ковідний сертифікат – документ, що підтверджує проходження вакцинації (отримання однієї або двох доз). Але що означає – на основі ПЛР-тесту?

Друга пропозиція рекламного посту вже трохи прояснює ситуацію – проводиться тестування від Дія та Комітету Цифрової трансформації України. І Biolab Diagnostic бере участь у цьому, допомагаючи діджіталізації процесів.

COVID-сертифікат на основі ПЛР-тесту – що це таке?

Але чому участь у тестуванні потрібно зробити саме так? Сьогодні в Україні новий рекорд смертності від COVID-19. Поки що іншого способу, щоб захиститися від хвороби та не опинитися в лікарняній палаті, крім вакцинації, немає. При цьому дві дози вакцини одержали менше ніж 20% населення. І щоб "повернутися до комфортного життя швидко та без зусиль" необхідна саме вакцинація та отриманий на цій підставі COVID-сертифікат.

Відео дня

Але зайшовши на сторінку Biolab Diagnostic, може здатися, що правила змінилися, і тепер для отримання документа достатньо пройти ПЛР-тестування, оскільки жодних додаткових пояснень лабораторія не представила.

Що ж це COVID-сертифікат на основі ПЛР-тесту? Як пише Мінцифра, це документ – цифрове підтвердження проходження ПЛР-тесту, що діє 72 години з моменту здачі аналізу. Тобто він не підтверджує статус вакцинації, що й закладено в основу поняття COVID-сертифікату, а просто підтверджує, що на момент здачі аналізу людина не хворіє.

І реклама Biolab Diagnostic – не більше, ніж маніпуляція, яка може ввести в оману тих, хто все ще сумнівається, чи потрібно вакцинуватися, оскільки сертифікат можна і по тесту отримати.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки