Діти, COVID-19 та вакцинація: що потрібно знати

Діти, COVID-19 та вакцинація: що потрібно знати

Вакцинація від COVID-19 у більшості країн зараз доступна тільки дорослим, що створює складності для сімей з дітьми. Небезпека збільшення взаємодії нещеплених людей, включаючи дітей, полягає у продовженні передачі вірусу, що збільшує число його мутацій.

Поки немає чітких рекомендацій, яких захисних заходів слід дотримуватися під час організації сімейного дозвілля. Однак щодо необхідності вакцинації експерти дотримуються єдиної думки.

Діти та COVID-19: що відомо

Згідно з даними CDC (Центрів по контролю та профілактиці захворювань США), у США зараз відзначається зменшення числа інфікованих COVID-19: у порівнянні з червнем 2020 року зниження становить 94%. Одночасно з цим AAP (Американська академія педіатрії) повідомляє о найнижчої кількості щотижневих випадків коронавірусу у дітей.

Відео дня

З початку пандемії, за інформацією AAP, коронавірусна інфекція була діагностована у майже 4 млн дітей. Найчастіше вони переносять захворювання у легкій формі: пацієнти дитячого віку становлять менше ніж 2% від загального числа всіх госпіталізацій. Серед дітей також низька смертність від COVID-19 – 0,23% від усіх смертей.

Захист нещеплених дітей та підлітків з ростом числа вакцинацій дорослих підвищується. Однак директор CDC Рошель Валенські говорить про зростання показників госпіталізації у відділення інтенсивної терапії підлітків через COVID-19 у березні та квітні. Він вважає цей факт тривожним, попри те, що ніхто з госпіталізованих не помер.

Чи потрібно дітям вакцинуватися

Проведене недавно ще одне дослідження також підтверджує, що пацієнти дитячого віку вкрай рідко потребують госпіталізації. Однак експерти відзначають, що все ще недостатньо даних для оцінки наслідків пандемії для дітей: яку шкоду у довгостроковій перспективі вірус може завдати фізичному і психічному здоров'ю.

CDC вважає, що дітям, як і дорослим, вакцинуватися необхідно. Станом на 27 травня є відомості о 100% ефективності вакцинації Pfizer серед підлітків і молодих людей.

Агентство говорить про високу безпеку вакцини. Зараз розслідується невелика кількість повідомлень о міокардиті – запаленні серцевого м'яза, серед вакцинованих дітей. Найчастіше ускладнення зустрічається у підлітків старше 16 років чоловічої статі. У всіх випадках для одужання тривала або серйозна терапія не була потрібна.

Які діти схильні до найбільшого ризику COVID-19

Відповідно до заяв CDC, небезпека тяжкого перебігу COVID-19 є у немовлят у віці до 1 року та дітей з супутніми захворюваннями. До числа небезпечних хвороб відноситься:

  • Астма та хронічні патології легень.

  • Ожиріння.

  • Цукровий діабет.

  • Імуносупресія, викликана захворюваннями або прийомом лікарських засобів.

  • Генетичні, неврологічні або метаболічні стану.

  • Серповидноклітинна анемія.

  • Вроджені хвороби серця.

Медична складність полягає у множинних хронічних станах або залежності від технологій або інших засобів підтримки в повсякденному житті. Особливої ​​обережності вимагають діти з ослабленим імунітетом, аутоімунними та онкологічними хворобами, трансплантатами. Після вакцинації у них можуть виникати проблеми з виробленням антитіл, тому їм більшою мірою, ніж іншим дітям, доведеться покладатися на колективний імунітет.

Також існує проблема рідкісного, але серйозного, пов'язаного з COVID-19 стану у дітей. Йдеться про MIS-C – мультисистемний запальний синдром. Дослідження розвитку запальних процесів у багатьох органах все ще триває. MIS-C може бути смертельним, проте у більшості випадків при своєчасному лікуванні діти одужують.

Рекомендації CDC

Невакцинованим дітям рекомендується продовжувати носити маски, якщо вони контактують з невакцинованих людьми. Також для них залишається актуальною необхідність дотримуватися соціального дистанціювання. Рекомендації можуть кілька варіювати у залежності від того, чи має дитина або член сім'ї високий ризик COVID-19.

CDC рекомендує вакцинувати дітей по мірі доступності вакцин та підтвердження їх профілю безпеки та ефективності. Тільки це допоможе прискорити закінчення пандемії та повернення до нормального життя з соціальної, освітньої, психологічної та емоційної точки зору.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки