Дівчатка з однією головою: у мережі показали фото розділених сіамських близнюків зі США

32,6 т.
Дівчатка з однією головою: у мережі показали фото розділених сіамських близнюків зі США

У мережі з'явилися фото колишніх сіамських близнюків зі США, у яких була спільна голова і яким у липні 2017 року успішно провели складну операцію з розділення.

Про це повідомляє РІА "Новости" з посиланням на Дитячий шпиталь Філадельфії.

"Через п'ять місяців після проведення операції, ми з радістю готові заявити, що й Ерін, і Еббі Делейні прекрасно себе почувають і продовжують відновлюватися після складної операції, яку їм довелося пережити. Ми провели одну з найбільш ранніх операцій подібного типу. Чим раніше вони проводяться, тим швидше організм дитини ліквідує їхні наслідки, і тому ми постаралися провести її в найбільш стислі терміни", - заявив один із учасників унікальної операції Джесс Тейлор.

Відео дня
Сіамські близнюки
Сіамські близнюки

У більшості випадків, коли сіамські близнюки володіють достатньою кількістю своїх власних кінцівок і органів, а також "незалежною" кровоносною і нервовою системою, сучасна медицина дозволяє розділити їх і дати їм можливість вести повноцінне життя.

Читайте: Три ноги й один тулуб на двох: медики розділили унікальних сіамських близнюків

У випадку з дівчатками, котрі народилися в 2015 році в Філадельфії, зробити це було досить проблематично - ці близнюки мали загальну голову і кістки черепа. Подібні сіамські близнюки зустрічаються вкрай рідко, і медики ще поки не виробили надійні стратегії їхнього поділу і захисту мозку кожної дитини від пошкодження.

Тейлор і його колеги змогли вирішити цю задачу, провівши операцію, яка фактично тривала цілий рік. У жовтні 2016 року вони видалили частину кісток у загальній частині черепа немовлят і встановили всередині нього особливий прилад, який розсовував "половинки" їхніх власних черепів.

Сіамські близнюки

Подібне розділення черепів йшло вкрай повільно, зі швидкістю в кілька міліметрів у день, проте через рік обидва черепи віддалилися один від одного приблизно на два сантиметри, що дозволило вченим наростити додаткові ділянки шкіри на головах немовлят і потім розділити їх.

Остання операція відбулася в липні 2017 року і затягнулася майже на цілий день. В її рамках медикам довелося фактично поштучно розділити кровоносні судини, що живили мозок і тієї, й іншої дівчинки, прибрати їхні зайві відгалуження, "зшити" розірвані ділянки артерій і прийняти важке рішення з видалення частини мозку, яка була спільною для Еббі й Ерін.

Читайте: Операція тривала близько 20 годин: у США розділили сіамських близнюків. Опубліковані фото

Операція завершилася успішно, і зараз можна сказати, як зазначає Тейлор, що процедура поділу не привела до пошкодження мозку колишніх сіамських близнюків, які зараз продовжують проходити процедури реабілітації. Найближчим часом вчені і хірурги почнуть думати над тим, як можна відновити структуру їхнього черепа, наростити втрачені кістки і волосяний покрив.

Як повідомляв "Обозреватель", в Індії народилися сіамські близнюки, які були з'єднані в області живота і геніталій.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки