Кабмін частково легалізував медичний канабіс в Україні

Кабмін частково легалізував медичний канабіс в Україні

В Україні дозволили використовувати в медичних цілях деякі лікарські препарати на основі канабісу.

Про це йдеться в постанові Кабміну від 7 квітня 2021 року № 324, де внесли зміни до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

"До речовини ізольованого канабідіолу (ізоляту канабідіолу) цією постановою заходи державного контролю не встановлюються", – йдеться в документі.

Зазначається, що обіг психотропних речовин Дронабінол, Набілон (синтетичний канабіноїд, який імітує дію ТГК (тетрагідроканабінол – головний психоактивний компонент канабісу) та Набіксімолс (стандартизований екстракт канабісу з однаковим вмістом ТГК та канабідіолу) допускається лише у формі лікарських засобів або у формі субстанцій, призначених для виробництва, виготовлення таких лікарських засобів.

Відео дня

Пояснимо, що зазначені наркотичні речовини використовуються в ліках для полегшення побічних реакцій після хіміэтерапії хворих. Ліки на основі канабісу дозволені в багатьох країнах, зокрема у Німеччині, Польщі, Австрії, Канаді та США. Вони відпускаються за спеціальними рецептами для онкохворих, які отримують хімієтерапію, паліативних пацієнтів та для людей, що страждають від посттравматичних стресових розладів.

Відзначимо, що раніше колишня в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун сказала, що застосування канабісу – звичайна медична практика.

Також глава парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія повідомив, що монобільшість партії вже готує закон про легалізацію медичного канабісу в Україні.

Як повідомляв OBOZREVATEL, медичний канабіс вилучили з переліку найнебезпечніших наркотиків у світі, в якому наявний, зокрема, героїн.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки