МоваЯзык

/ Новини медицини

Кім Чен Ин тестує ракети з сибіркою: лікар розповіла, що буде з людьми

Північна Корея почала випробування по установці сибіреязвенного мікроба на міжконтинентальні балістичні ракети (МБР) які здатні вдарити по США.

Як повідомила на своїй сторінці Facebook лікар-інфекціоніст Ольга Голубовська, інфекція викликає у людини ураження шкіри, але можуть бути і важкі септичні, легеневі форми, які часто розвивають інфекційно-токсичний шок. Передається контактним шляхом через пошкоджену шкіру і слизові, також можливі повітряно-пиловий шлях передачі і навіть трансмісивний (у субтропіках і тропіках).

"Збудник тривалий час може знаходитися у навколишньому середовищі у вигляді спор, які можна використовувати як біологічну зброю - третя група біологічної небезпеки", - говорить лікар.

Вона наводить приклад, як в у 2001-2002 роках США охопила "лихоманка поштового тероризму", причиною якої був порошок, що містить спори сибірської виразки, тоді захворіло 22 осіб, п'ятеро загинули. "Постраждали великі медіа-агенції, наприклад, AMI - вони змушені були переїхати, дезінфекція установ коштувала більше 200 млн. доларів, а загальний збиток був оцінений на мільярд. Ця ситуація викликала певну напружену обстановку і у нас в країні - багато чиновників боялися самі відкривати свою кореспонденцію", - розповідає вона.

Ще раніше, в 1979 році в закритому від світу СРСР стався, мабуть, найбільший інцидент, пов'язаний із масовим зараженням сибіреязвенними бацилами в небойових умовах - тоді в Свердловську за офіційними даними загинули 64 людини, за неофіційними - тисячі.

"Застосування спор сибірської виразки в якості біологічної зброї обумовлено легкістю їхнього отримання, можливістю "непомітного" застосування і високою ефективністю: експерти ВООЗ підрахували, що через 3 дні після розпилення 50 кг спор протягом двокілометрової зони у напрямку вітру в бік міста з населенням 500 000 людей буде спостерігатися інфікування 125 000 (25%) жителів і 95 000 (!) смертей", - пояснює Голубовська.

Вона додає, що на сьогоднішній день ситуація ускладнюється наявністю збудника на озброєнні мінімум 5 країн, селекцією резистентних штамів, стійких до антибіотиків і тих, які важко піддаються терапії. Для профілактики захворювання застосовують вакцини, в США військовослужбовці з 1998 року отримали кілька мільйонів доз, зараз, ймовірно, цей процес посилиться. Для екстреної профілактики в разі можливого легеневого ураження (зокрема при біологічній атаці) застосовують антибіотики (ципрофлоксацин).

Наразі почалися експерименти по запобіганню загибелі збудника сибірської виразки при високій температурі - понад 7000 градусів, і є інформація, що країна вже досягла успіху в цьому.

Як раніше повідомляв "МедОбоз", американські лікарі описали випадок 70-річного пацієнта, у якого підозрювали рак мозку, проте в його голові виявили грибкову інфекцію, яка перебувала там близько 30 років.

Підпишись на Telegram-канал і подивись, що відбудеться далі!

Читайте всі новини по темі "Жити здорово" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини