МоваЯзык

/ Новини медицини

Кір масово ''косить'' українців: помер 18-річний студент-медик

У Вінниці від важкого ускладнення кору помер студент Вінницького Національного медичного університету імені Пирогова Сергій Бутенко.

За даними організації "Студентське Самоврядування" в Facebook, медик помер від пневмонії, а прощання з ним відбудеться 11 лютого об 11:00 у спортивному комплексі ВНМУ.

Головний дитячий імунолог Києва Федір Лапій висловив на своїй сторінці в Facebook співчуття, зазначивши, що в Україні можуть почати спекулювати на цю тему.

"У Вінниці від кору помер колега. Нехай і студент-медик, але все одно він для мене колега. Співчуття родині та друзям. Ймовірно, що почнуться спекуляції з приводу цього. І спекулювати, обсмоктувати будуть різні людини, різних політичних вподобань, прихильники "за" та "проти" вакцинації", – написав він.

За словами Лапія, у кору давня історія, але медики так і не навчилися її лікувати, хоча сучасна медицина дозволяє зменшити ризик померти. Однак ефективних ліків від страшного захворювання немає.

"Ми маємо дуже дієві вакцини для профілактики кору. Чи був юнак щеплений двічі? Я не маю інформації. Чи був він вакцинований лише "на папері", мав липові записи про вакцинацію? Ймовірно, що ми про це не дізнаємося. Але можемо припустити. Чому? На жаль часто я та мої колеги маємо для цього зізнання самих батьків", – додав лікар.

Він пояснив, що "липова" вакцинація в Україні також не є рідкістю серед дітей лікарів. За словами Лапія, студенти часто керуються надуманими страхами, некомпетентністю, а також власними амбіціями і політичними уподобаннями.

"А якщо юнак таки був двічі щеплений? Незначний відсоток щеплених з різних причин не формують на вакцинацію. За звичай це близько 2-5% тих кого двічі провакцинували проти кору, але імунітет не сформувався. Такі люди, як і ті, хто не може бути щеплений проти кору, мають бути захищені за рахунок інших – хто сформував імунітет при вакцинації, за рахунок яких і формується колективний імунітет щодо кору", – додав він.

Лапій також наголосив, що колективний імунітет потребує догляду. Лікар вважає, що смерть хлопця могла бути попереджена.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше в.о. міністра Уляна Супрун заявила, що Міністерство охорони здоров'я не буде оголошувати епідемію кору в країні.

Не пропусти блискавку! Підписуйся на нас в Telegram

Читайте всі новини по темі "Спалах кору" на сайті "OBOZREVATEL".

11
Коментарі
9
5
Смішно
0
Цікаво
21
Сумно
2
Треш

Блоги медицини