Лікар розвіяв міф про "нешкідливу" марихуану

52,0 т.
Лікар розвіяв міф про 'нешкідливу' марихуану

Прихильники легалізації марихуани замовчують факти про негативний вплив "травички" на психіку людини і швидке формування наркотичної залежності.

Про це розповів в ефірі ObozTV лікар-нарколог Юрій Пакін.

За словами лікаря, прихильники легалізації змішують різні поняття, коли наводять аргумент, що вживання алкогольних напоїв завдає набагато більшої шкоди, ніж марихуана.

"Тут змішують соматичне і психічне здоров'я. Зловживання алкоголем завдає значної шкоди соматичному та фізичному здоров'ю, страждають внутрішні органи, печінка, легені, нирки, серцево-судинна система. Але тут йдеться про регулярне пияцтво, яке значно погіршує здоров'я людини... Прихильники легалізації марихуани кажуть - я не буду вживати алкогольні напої, я трошки покурю. Вони намагаються порівнювати "трошки покурю марихуану" і сильне пияцтво", - пояснив він.

Відео дня

Читайте: Алкоголь vs марихуана: що небезпечніше

При цьому, зазначив Пакін, вживання марихуани, на відміну від алкогольних напоїв, набагато швидше викликає залежність.

"Для того, щоб людина стала алкоголіком, їй потрібно кілька років пиячити... Марихуана займає проміжне положення між важкими наркотиками і алкоголем. За 1-2 рази залежність не сформується, але якщо людина буде регулярно 2-3 місяці вживати, то вона з'явиться", - підкреслив фахівець.

"Марихуана як наркотичний засіб після вживання викликає стан комфорту, задоволення, підвищується прагнення спілкуватися один з одним, гарний настрій. Але через якийсь час концентрація марихуани в організмі починає знижуватися. Після цього настрій з хорошого повертається на вихідний рівень, і ще трохи знижується. Починають з'являтися елементи депресії, а кому цікаво ходити з депресією? У людини виникає бажання ще разок покурити, відновити свій комфортний стан. Потім знову зниження концентрації і наростання депресії", - розповів він.

Читайте: Онкологія і марихуана: українки висунули жорстку вимогу

Пакін повідомив, що, за прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров'я, в найближчі 10-20 років депресія стане проблемою номер один у світі.

"Депресія призводить до того, що настрій погіршується критично. Людина ніяк не може увійти в свою форму комфортного психологічного стану. Вживання наркотиків викликає таку проблему. Головна проблема в лікуванні наркозалежності - усунення депресивних станів. У кінцевому рахунку, відмова від наркотику після тривалого вживання призведе до депресії. Побороти цей стан - головне завдання нарколога", - заявив лікар.

Коментуючи легалізацію марихуани на Заході, нарколог заявив: "За деякими спостереженнями, прихильники легалізації марихуани, це ті люди, які почали трохи вживати... Це електорат, вони наполягають на тому, щоб їм дозволили. Політики проявляють м'якість. У вільному західному світі існує принцип, що кожна людина має право на власний спосіб життя - головне, щоб не заважала іншим. Хочеш вживати марихуану - вживай і не заважай іншим".

Читайте: "Трава може рятувати": у Києві пройшов "Конопляний марш". Опубліковані фото і відео

Також лікар поділився думкою щодо використання марихуани в медичних цілях.

"З цим можна абсолютно погодитися. У медицині вже давно і широко використовуються більш важкі наркотики опійної групи. Виникає питання - чому ж не можна використовувати більш легкі наркотики?" - вважає він.

Як повідомляв OBOZREVATEL, 18 червня парламент Канади прийняв законопроект про легалізацію рекреаційної марихуани.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки