Лікарі знайшли в серці чоловіка шматок цементу: з'ясувалося, що трапилося

Лікарі знайшли в серці чоловіка шматок цементу: з'ясувалося, що трапилося

Десятисантиметровий шматок цементу лікарі знайшли в серці 56-річного пацієнта. Сторонній предмет проник у його найважливіший орган через кровотік після медичної процедури.

До того, як потрапити у відділення невідкладної допомоги, чоловік протягом двох днів відчував біль у грудях і утруднене дихання. Про це йдеться в звіті дослідників із Медичної школи Єльського університету (США), опублікованому в The New England Journal of Medicine.

З'ясувалося, що раніше чоловік переніс операцію на хребті. Вона потрібна була через "компресійний перелом хребця" – дуже хворобливий стан, за якого частина кістки хребта руйнується сама собою, часто внаслідок остеопорозу або ослаблення кісток.

Відео дня

За даними Університету Джона Хопкінса, цьому пацієнту зробили кіфопластику, ввівши у хребець спеціальний цемент, щоб відновити його належну висоту й запобігти руйнуванню.

Зазвичай ця процедура вважається безпечною – за даними Американської асоціації неврологічних хірургів, менше ніж 2% людей, які її переносять, мають справу з ускладненнями. Водночас один із можливих ризиків полягає в тому, що цемент просочується з кістки в інші ділянки, а це може зумовити закупорку кровоносної судини.

Лікарі дістали шматок цементу із серця чоловіка

За словами авторів наукової статті, саме це трапилося у випадку із чоловіком, про якого йдеться:– цемент просочився з кістки до його вен, де затвердів, а потім потрапив у серце.

У відділенні невідкладної допомоги пацієнту зробили рентген і комп'ютерну томографію, які показали чужорідне тіло. У медичному звіті зазначається, що йому зробили екстрену операцію, під час якої витягли тонкий гострий шматок цементу довжиною 10,1 см – він встиг прорвати праву верхню камеру серця і проколов праву легеню.

Операція пройшла успішно. У чоловіка після неї не було ускладнень, і через місяць він майже повністю одужав.

Як повідомляв OBOZREVATEL:

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки