Масовий перехід японців з сигарет на бездимні альтернативи позитивно вплинув на громадське здоров'я – дослідження

Масовий перехід японців з сигарет на бездимні альтернативи позитивно вплинув на громадське здоров'я – дослідження

Відмова від сигарет та перехід на електронні системи нагрівання тютюну (СНТ) призвели до зниження рівня захворювань, що пов’язані з тютюнопалінням.

Таких висновків дійшли вчені, проаналізувавши дані Health-ua.com за той час, коли перші системи нагрівання тютюну з'явилися на ринку Японії.

Електронні системи нагрівання тютюну швидко завоювали споживача у цій високотехнологічній країні, насамперед завдяки зручності застосування. При цьому важливим їх плюсом є відсутність диму та попелу, що шкодять оточуючим. Дослідження японських вчених, переклад та детальний аналіз якого опубліковані на порталі Health-ua.com, переконливо показує, що системи нагрівання тютюну не лише зручні, а й справді позитивно впливають на громадське здоров'я. Причому це стосується не лише самих курців, а й потенційних "пасивних курців", що їх оточують.

Відео дня

Як показав аналіз ринку, статистика захворюваності дихальних шляхів та серцевих захворювань за 2011-2019 роки, зниження кількості госпіталізацій безпосередньо пов'язане зі збільшенням продажів систем для нагрівання тютюну.

З моменту появи на ринку в 2014 році щорічно зростання їх продажів становить 1,8% на рік. Завдяки цьому за період з 2014 по 2019 рік продаж сигарет у Японії зменшився на 30%, що є величезною цифрою для країни, де у 2016-му році курило 18% населення, або майже 23 млн осіб. Шкода, завдана економіці цієї країни від тютюнопаління, оцінювалася у 223 млн доларів!

Наведене дослідження підтвердило, що рівень продажів СНТ, зниження темпів продажів звичайних сигарет та захворюваність на хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ) і ішемічну хворобу серця (ІХС) перебувають у прямому взаємозв'язку. Більше того - зростання продажів СНТ у Японії призвело до значного зниження госпіталізацій, викликаних загостренням перебігу ХОЗЛ та ІХС.

Зниження шкоди від куріння є глобальною метою організацій охорони здоров'я всього світу, і це дослідження переконливо показало шляхи її реалізації. Адже те, що виявилося можливим реалізувати в одній країні, може бути успішно впроваджено в інших країнах світу, переконані вчені.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки