Компанія Bionorica: свій погляд на доказову медицину

Компанія Bionorica: свій погляд на доказову медицину

Вітаю, мої допитливі друзі!

Трошки так давненько, я розповідав вам про "Школу Доказової Медицини", яка забрала паспорта у групи поважних лорів, і примусила їх продвігать в народ доказовість у вигляді хуjово зліплених байок про чудєсний сінупрет.

Так от, банда не унімається! Тепер у них в заручниках документи урологів, посєму нам пропонують слухати черговий брєд, але вже про КАНЄФРОН.

Канефрон від компанії Bionorica
Відео дня

Для благословенних нєвєдєнієм – це така вижимка з букета розмарина, любистка і ше якоїсь трави, яка здатна прочищати чрєсла і-нєнада-вашей-хімії.

Доповідачка возвєщає, шо канефрон є "Обов’язковою опцією" (ох уж ці оксюморони) при лікуванні циститу.

Посилаючись при цьому на гайдлайн Європейської Асоціації Урологів (ЄАУ). Хто хоче, може послухати лекцію до кінця. Обережно, я посивів.

Ну шо ж, я не гордий, скачав і перевірив гайдлайн.

Там вказано, шо потенційними альтернативами антибіотикам (поки що без достатньої доказовості), можливо є імуностимулянт OM-89, або препарати журавлини. І знаєтє шо? Журавлини у складі канефрону нема. OM-89 тоже.

А далі починається детектіва.

Ну не могла доповідачка просто так нахабно сп… збрехать. Що пов’язує ЄАУ та канефрон? У списку літератури під номером 124 є стаття за авторством нєкого Wagenlehner, в якій іде мова про шось туманно-альтернативне, і доступ до якої я так і не зумів хакнуть. На щастя, цей автор написав принаймні ще одну статтю, де і розповідає про канефронове чудо, і як воно спасе наші з вами лона. Стаття проведена за гроші та силами співробітників компанії Біонорика. Що вже якби натякає на її наукову цінність.

Компанія Bionorica: свій погляд на доказову медицину

Там же, автор дякує нєкому Björn Wullt, за те шо той "підвів наукову базу" і "допоміг компанії правильно інтерпритувати дані дослідження". Тепер у нас є зацепка. І ми з легкістю знаходимо на сайті ЄАУ хайлайт про рекламну доповідь Björn Wullt о пользє канефрона (зі значком торгової марки).

Залишу на ваш розсуд спекуляції про зв’язки шанованого товариства зі спонсорами, від себе лиш додам:

Канефрона в рекомендаціях ЄАУ - НЕМА.

Шановна Школа доказової медицини! Рекламна доповідь на сайті ЄАУ, тащємта, не є компонентом evidence-based.

Поки що, про користь канефрону знають лише виробник і його кишенькові говорящі голови, хай вони і імпортні професори.

Читачам хочу побажати ясності разума. А Школі Доказової Медицини – скорєйшего закритія. Ви вже все нам доказали, фатить.

P. S. До речі, а як би ви поставились до того, шоб, наприклад, якийсь… ну… блогєр, організував адекватну школу доказової медицини, так сказать, з рандомізацієй і стандартними відхиленнями? Бо вже нема сил терпіть це чорті шо.

disclaimer_icon

Важливо: думка редакції може відрізнятися від авторської. Редакція сайту не відповідає за зміст блогів, але прагне публікувати різні погляди. Детальніше про редакційну політику OBOZREVATEL – запосиланням...

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки