МОЗ запроваджує електронне ведення медичних записів по пацієнтам

30,2 т.
МОЗ запроваджує електронне ведення медичних записів по пацієнтам

Сімейні лікарі, терапевти і педіатри в щоденній роботі будуть користуватися міжнародною класифікацією первинної медичної допомоги (ІСРС-2). Дане нововведення передбачає електронне ведення медичних записів і можливість кодувати причину кожного окремого звернення пацієнта до лікаря.

Відповідний наказ видало Міністерство охорони здоров'я, повідомляє прес-служба МОЗ.

"ІСРС-2 для українських лікарів - це нова система, яка дозволяє концентруватися на потребах пацієнтів, а не підлаштовуватися під зручність обробки кодів для формування статистики. Зараз значну частину свого робочого часу медичні працівники первинної ланки витрачають на паперову та статистичну роботу, що обмежує їх час на потреби пацієнтів. Впровадження ІСРС-2 з подальшим спрощенням облікових і статистичних форм є важливою складовою системної роботи МОЗ щодо оптимізації роботи лікарів первинної ланки, з метою побудови дійсно пацієнтоорієнтованої системи охорони здоров'я", - відзначили у відомстві.

Відео дня

У 2018 році МОЗ запустить навчальний онлайн-тренажер для лікарів, організує поширення навчальних матеріалів і проведення регіональних тренінгів для практикуючих лікарів.

Міжнародна класифікація первинної медичної допомоги була розроблена Всесвітньою організацією сімейних лікарів (WONCA) в 1987 році, на сьогодні використовується її друге видання (ІСРС-2) з оновленнями 2016 року.

ІСРС-2 є інструментом збору і аналізу даних як для потреб клінічного управління первинної медичної допомоги, так і для статистичних потреб.

Всесвітня організація охорони здоров'я офіційно включила ІСРС до своєї групи міжнародних класифікацій (WHO-FIC).

Міністерство охорони здоров'я України в 2017 році підписав угоду з WONCA за ліцензійним використанням ІСРС-2 у загальній практиці. Українська мова стала 20-ю офіційною мовою, на яку була переведена ІСРС-2.

Як повідомляв "Обозреватель", в Україні з 2017 року запрацювала електронна система охорони здоров'я eHealth.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки