Медики вперше в історії пересадили людині руку від живого донора. Фото

Медики вперше в історії пересадили людині руку від живого донора. Фото

У В'єтнамі провели першу в світі трансплантацію руки людини від живого донора.

Операцію провели ще 21 січня в Центральному військовому госпіталі країни, передає Vietnam News.

Пацієнтом виявився 31-річний пацієнт Фам Ван Вонг, якому в 2016 році через важку травму ампутували ліву кисть руки. А в 2020 році в лікарню потрапив чоловік, який пошкодив руку у пахви. Лікарі також її ампутували, але збережену кисть вирішили пересадити Вонгу після згоди донора, який побажав залишитися неназваним.

Відео дня
Операція з пересадки кисті руки

Медична операція з пересадки кисті тривала вісім годин. Професор Нгуен Тхе Хоанг, який керував операцією, розповів, що пацієнту ще потрібно багато сеансів фізіотерапії, щоб кисть працювала краще.

За словами медиків, на реабілітацію знадобиться півроку-рік. Зараз чоловік може трохи справлятися з рукою. Він навчився тримати речі і, наприклад, кидати тенісний м'яч.

Фам Ван Вонг

У клініці відзначили, що з 1998 року в усьому світі провели близько 89 операцій з пересадки кінцівок. Однак вперше пройшла операція з пересадки кисті з живого донора.

Операція з пересадки кисті руки

Як повідомляв OBOZREVATEL, в Ковельській районній лікарні Волинської області вперше за 15 років провели пересадку серця.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки