МоваЯзык

/ Новини медицини

Медреформа в Україні: стало відомо, як будуть працювати лікарні

Установам першої медичної допомоги України в першому півріччі 2018 роки доведеться пройти процес реорганізації з бюджетних на комунальні некомерційні підприємства.

Як повідомляє МОЗ, іншими словами, їм доведеться автономізовуватися.

Автономізація - це обов'язкова умова, оскільки тільки медичні установи в статусі комунальних некомерційних підприємств зможуть укласти договори з Національною службою здоров'я України та отримувати пряме фінансування за надані послуги з державного бюджету.

Комунальні некомерційні підприємства є неприбутковими, тобто метою їхньої діяльності є не отримання прибутку, а надання послуг із охорони здоров'я населення.

Як неприбуткові підприємства, заклади не будуть платниками податку на прибуток і зможуть самостійно розпоряджатися отриманими коштами. Зокрема, вільно встановлювати розмір заробітної плати для медичних та інших працівників.

Відомство також зазначає, що перший квартал 2018 - час для місцевої влади та медичних закладів первинної ланки на підготовку до впровадження нової моделі фінансування та нових стандартів надання послуг.

Депутати Верховної Ради вирішили на перехідний період залишити обидві системи фінансування - медичну субвенцію і прямі виплати за договорами НСЗУ. Тому до початку прямих виплат із Державного бюджету за договорами із НСЗУ установами первинної ланки (зокрема, автономізованих), вони будуть фінансуватися за рахунок медичної субвенції, як і раніше.

Заклади, що не автономізуються і не укладуть договори з НСЗУ, будуть до кінця 2018 фінансуватися за рахунок медичної субвенції.

Медичні установи зможуть приєднуватися до реформи тільки групами - тобто одразу весь район, місто. Це обумовлено тим, що субвенція виплачується на бюджет, і відповідно може бути скасована повністю для цього бюджету, а не окремої установи.

Отже, для приєднання до реформи всі заклади охорони здоров'я, які фінансуються з бюджету району або міста повинні бути автономізовані, підключені до електронної системи охорони здоров'я і відповідати вимогам табеля оснащення для надання ПМД.

Приватні практики первинної допомоги (лікарі-ФОП і приватні установи) можуть укласти договір і почати роботу з НСЗУ в будь-який момент із моменту запуску роботи служби.

Як повідомляв "Обозреватель", раніше в Кабінеті міністрів України опублікували перелік медичних послуг, які будуть оплачуватися за рахунок держави внаслідок медичної реформи.

Пізніше стало відомо про те, що президент України Петро Порошенко підписав закон про медичну реформу в Україні, який Верховна Рада ухвалила в другому читанні 19 жовтня (законопроект №6327 "Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг і лікарських препаратів").

Підпишись на Telegram-канал і подивись, що відбудеться далі!

Читайте всі новини по темі "Жити здорово" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини