Містить важкі метали: вчені показали посуд, з якого краще не їсти

32,4 т.
Містить важкі метали: вчені показали посуд, з якого краще не їсти

Британські вчені дійшли висновку, що скляний посуд із кольоровими візерунками небезпечний.

Як пише видання "Дни", справа в тому, що такі вироби містять важкі метали, що негативно впливають на здоров'я.

На зовнішній стороні і кромці скляного посуду з кольоровими візерунками дослідники з університету Плімута виявили високу концентрацію свинцю і кадмію, передає Science of the Total Environment. У результаті тривалого використання предметів важкі метали потрапляють в організм і можуть призвести до розвитку серйозних захворювань.

Відео дня

При цьому вчені з'ясували, що концентрація цих речовин тісно пов'язана з кольором фарби, в якій вони були виявлені. Так, наприклад, у малюнках червоних, помаранчевих, жовтих і зелених відтінків вміст важких металів вище, ніж, наприклад, у візерунках білого кольору.

Досліди показали, що частинки фарби можуть відшаровуватися від скла і потрапляти людині до рота, коли вона їсть або п'є з такого посуду. При цьому токсичні речовини були виявлені в виробах, вироблених як у Китаї, так і в країнах Європи.

Як зазначив один із авторів роботи Ендрю Тернер, виробникам скляного посуду варто вжити термінових заходів і перестати застосовувати дешеву мінеральну фарбу. Також вчений рекомендує перестати використовувати такі вироби для кислої їжі і напоїв. Досліди показали, що оцтова кислота та її аналоги прискорюють вимивання важких металів із малюнків.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", у багатьох будинках на холодильниках можна побачити різні намагнічені аксесуари: будь-то тварини, картинки, фотографії, літери, які можуть бути шкідливими для здоров'я.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки