Moderna заявила про майже 95% ефективності вакцини від COVID-19

31,0 т.
  • У випробуванні вакцини брали участь 30 000 осіб

  • Тільки п'ять вакцинованих добровольців захворіли на COVID-19

  • Препарат не викликав небезпечних побічних ефектів

Вакцина від Moderna показала 95% ефективності

Американська компанія Moderna повідомила, що її нова вакцина, що захищає від COVID-19, ефективна майже на 95%.

Про це йдеться в заяві на сайті компанії. Moderna планує подати заявку на дозвіл масового використання препарату в найближчі кілька тижнів. Водночас ЗМІ пишуть, що спочатку вона надійде на американський ринок, а для небагатих країн може виявитися занадто дорогою.

У випробуванні вакцини брали участь 30 000 осіб у США, половина з яких отримала дві дози вакцини з інтервалом у чотири тижні. Іншим робили уколи-плацебо.

Відео дня

Інфікування вірусом виявили в 95 пацієнтів. Тільки в п'яти випадках COVID-19 зафіксували у людей, яким вводили вакцину, 90 – у тих, хто отримував плацебо. На основі цих досліджень компанія заявила, що вакцина захищає на 94,5%.

Дані також показали, що у випробуванні було 11 випадків важкої форми коронавірусної хвороби, але серед імунізованих таких не було.

"Загальна ефективність була чудовою. Це відмінний день", – сказав Тал Закс, головний лікар Moderna.

У компанії заявили, що найближчими тижнями вони звернуться до регулювальних органів США. Очікується, що в країні буде доступно 20 мільйонів доз.

Moderna сподівається, що наступного року буде доступно близько одного мільярда доз для використання у всьому світі, і планує отримати схвалення в інших країнах.

Про будь-які серйозні побічні ефекти не повідомлялося.

У деяких пацієнтів після ін'єкції зазначалося нетривале стомлення і головний біль.

"Ці ефекти – те, що ми очікуємо від вакцини, яка працює і викликає гарну імунну відповідь", – сказав професор Пітер Опеншоу з Імперського коледжу Лондона.

Вакцину Moderna досить легко зберігати, оскільки вона залишається стабільною за температури -20 градусів протягом шести місяців і може зберігатися в стандартному холодильнику до місяця.

Як пише The Guardian, на перших етапах вакцина надійде на американський ринок, але для небагатих країн вона може виявитися занадто дорогою.

Зазначається, що на розробку вакцини виділялося федеральне фінансування. До кінця року компанія має намір передати на вітчизняний ринок 20 млн доз.

Підсумкова вартість може досягати 37 доларів за дозу, а це дорожче ніж у Johnson&Johnson (10 доларів) та Pfizer (20 доларів). Ймовірно, компанія знизить ціну у разі закупівлі великої партії, але раніше вона чітко пояснювала, що націлена на отримання прибутку.

Як повідомляв OBOZREVATEL, американська компанія Pfizer і її німецький партнер BioNTech заявили про завершення третьої стадії клінічних випробувань вакцини від коронавірусу, яка нібито показала ефективність у 90% випадків.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки