МОЗ підтримав законопроект про трансплантацію органів

19,5 т.
МОЗ підтримав законопроект про трансплантацію органів

Міністерство охорони здоров'я України підтримує законопроект №2386а-1 про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів, розроблений комітетом Верховної Ради з питань охорони здоров'я.

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров'я України Олександр Лінчевський на засіданні комітету у вівторок, якого цитує Інтерфакс.

"Ми підтримуємо останню версію закону про трансплантацію. Але є три технічні питання - щодо фінансування системи трансплантації, функціонування - можливо, його функції (центру трансплантації - ІФ) будуть врегульовані підзаконними актами. Третє питання - експертне, хірургічне стосується забору трупних матеріалів", - зазначив він.

Відео дня

Законопроект по трансплантації після його доопрацювання робочою групою буде розглянутий профільним комітетом на засіданні 4 жовтня.

Як повідомлялося, Верховна Рада 21 квітня 2016 прийняла за основу законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів людини (№2386а-1), який передбачає презумпцію незгоди на трансплантацію.

Згідно з текстом законопроекту, розміщеному на сайті Верховної Ради, при кожному медичному закладі, який отримав відповідну акредитацію від Міністерства охорони здоров'я будуть створені спеціалізовані відділення трансплантології, а також етичні комітети, які повинні будуть фіксувати волевиявлення реципієнтів, контролювати діяльність установи на предмет недопущення порушень основних принципів добровільності і безкорисливості, а також норм законодавства.

Крім того, законопроект передбачає посилення кримінальної відповідальності за порушення порядку трансплантації органів або анатомічних матеріалів.

Згідно з текстом проекту закону, його реалізація не потребує додаткових витрат із державного бюджету.

У свою чергу, колишній заступник міністра охорони здоров'я Оксана Сивак, висловила думку про те, що, незважаючи на необхідність вдосконалення нормативної бази, створення системи трансплантації в першу чергу вимагає формування чітких критеріїв і механізмів взаємодії лікарів різних спеціальностей і медичних установ, визначення потреби населення в транспланації за нозологіями, а також створення стандартів трансплантації.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", Польща скасувала додаткову атестацію для українських медпрацівників - лікарів і медсестер.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки