Можна не їсти! Розвінчано популярний в Україні міф про суп
Суп не є ліками та атрибутом здорового способу життя, тому необов'язково змушувати дітей їсти його кожен день.
Такий міф розвіяла в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун на своїй сторінці в Facebook. Вона уточнила, що це проста і зручна їжа, яка може мати велику користь для здоров'я.
"Суп — смачна та корисна страва, яка здавна полюбилася в багатьох країнах. Навіть настільки, що багато людей вважають, що обідати ним обов‘язково, бо інакше не уникнути хвороб шлунку і взагалі — "як можна жити без супу?!" Суп полюбився людям давно — він був популярний у різні часи та в різних культурах, в Європі та Азії. Зокрема тому, що це варіант страви з невеликої кількості продуктів. В Україні культура споживання супу та борщу вкоренилася міцно. Холодні зими та нестача овочів найбільш ймовірно вплинули на те, що вони стали популярними стравами "на перше", - зазначила Супрун.
Читайте: Викликають рак і камені в нирках: Супрун розкрила правду про БАДи
За її словами, їсти чи не їсти суп є питанням смаку. Вона додала, що повна відмова від цієї страви не матиме шкідливих наслідків.
"Адже в країнах, де майже не їдять рідкі страви – показник гастроентерологічних захворювань не має суттєвих відмінностей від нашого. Жодного наукового підтвердження, що їсти суп потрібно щодня немає. Збалансоване різноманітне харчування і достатньо рідини упродовж дня позбавляють нас потреби їсти суп чи борщ. Але люди, які наполягають на необхідності їсти "перше" чи "гаряче", все ж таки мають рацію", - заявила вона.
Супрун перерахувала кілька причин, за якими суп потрібно вживати час від часу. Першою є забезпечення організму овочами.
"В одній тарілці супу чи борщу можна зібрати 3-6 видів зелених овочів, бобових, грибів та зелені. За рекомендацією Британської служби здоров‘я варто їсти 5 порцій овочів і фруктів (одна близько 80 грамів). Саме тарілка супу вміщує мінімум дві необхідні порції" , - пояснила вона.
Крім того, суп є ідеальним варіантом збереження поживних речовин. У ньому містяться вітаміни або мінерали, які залишаються в страві. А жири сприяють засвоєнню рослинних пігментів каротиноїдів - про-вітамін А, необхідний для зору, шкіри та імунітету. А червоний борщ створює кисле середовище, в якому вітаміни зберігаються краще.
"Cуп чи борщ — це рідина. А добре зволожена їжа краще перетравлюється. Щоб отримувати максимальну користь потрібно й правильно готувати ці страви. В ідеалі, суп має бути не дуже жирний, і готувати його слід без смаження овочів. Замість борошнистої заправки крем-супів краще використовуйте сочевицю, що додасть корисного білка до страви та клітковини. Щодо варіння м‘ясних бульйонів варто також дотримуватись певних правил. Найкраще зливати перші кілька бульйонів після варіння м‘яса", - зазначила Супрун.
{"url":"https://www.facebook.com/ulanasuprun/posts/2194162354201653","width":"500","height":"680"}Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше Супрун розповіла про вплив тварин на дітей і дала пораду батькам.