Викликають рак і камені в нирках: Супрун розкрила правду про БАДи

58,7 т.
Викликають рак і камені в нирках: Супрун розкрила правду про БАДи

Біологічно активні добавки (БАД) користуються великою популярністю в українців, однак далеко не всі вони корисні та потрібні. Більшість таких препаратів не мають впливу на поліпшення здоров'я пацієнтів, а в деяких випадках можуть викликати важкі захворювання.

Про це написала на своїй сторінці в Facebook в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун. Вона зазначила, що не всі БАДи є неефективними, але через велику кількість неправдивої реклами люди вживають їх "без розбору".

Популярні види таких добавок містять мультивітаміни, мінерали, екстракт ехінацеї, омега 3 і імуномодулятори.

Читайте: "Все непотрібні!" Вчені зробили несподіване відкриття про вітаміни

Відео дня

"Не дивлячись на те, що добавки дуже популярні, існує обмежена кількість науково обґрунтованих доказів їхньої користі для здоров'я. Тобто ефективність більшості добавок не підтверджена жодним клінічним дослідженням і навіть є докази їхньої шкоди", - зазначила Супрун.

Це стосується мультивітамінів, до складу яких входять понад 10 компонентів. Однак ця кількість зовсім не означає, що прийом препарату корисний.

"Приймати такі вітаміни "про всяк випадок" категорично не рекомендується. Є дослідження, які вказують на потенційну шкоду таких добавок, особливо якщо не дотримуватися правил прийому або вживати їх довго", - пояснила в.о. міністра охорони здоров'я України.

Якщо людина після консультації з лікарем все ж вирішила приймати БАД, то їй варто строго дотримуватися дозування. Збільшена кількість мікроелементів у організмі не тільки не допоможе, а й зашкодить.

"Наприклад, високі дози бета-каротину пов'язані з великим ризиком розвитку раку легенів серед курців, а надмірна кількість кальцію і вітаміну D потенційно збільшує ризик виникнення каменів у нирках", - уточнила Супрун.

Також вона звернула увагу, що мультивітаміни, вітаміни D і C, а також кальцій, всупереч популярній думці, не здатні запобігати серцево-судинним захворюванням.

Як писав OBOZREVATEL, названий багатий вітамінами продукт, за допомогою якого можна ефективно схуднути.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки