"Мозок спеціально стирає сни": вчені знайшли цікаву здатність людини

11,5 т.
Ілюстрація Сон

Японсько-американські вчені з Національного інституту неврологічних розладів та інсульту в США і Нагойского університету виявили спеціальну групу клітин у мозку, завдяки яким стираються наші сновидіння.

Про це повідомило наукове видання Science. Клітини виявили під час експерименту над мишами.

Перевіряючи роботу їх гіпоталамуса вчені виявили, що група окремих клітин виробляє меланін-який концентрує гормон відповідальний за апетит і бере участь в регуляції фази сну.

''Мозок спеціально стирає сни'': вчені знайшли цікаву здатність людини
Відео дня

Читайте: Сон на спині: розвінчано головний міф про вагітних

Потім дослідники почали експериментувати над клітинами. Одній групі мишей відключали клітини, що виробляють меланін, який концентрує гормон, а потім перевіряли їх здатність до запам'ятовування. Вони показали кращий результат, ніж та група мишей, у яких клітини виробляли гормон. Тоді вчені прийшли до висновку, що забування – це такий же активний процес, як і запам'ятовування.

Примітно, що людина спостерігає сновидіння саме в фазу швидкого сну, яка контролюється гіпоталамусом. Тому сни автоматично забуваються.

Як писав OBOZREVATEL, здоровий сон допомагає боротися із зайвою вагою. При цьому його порушення можуть і зовсім привести до смерті.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки