На Київщині зафіксували випадок гарячки Західного Нілу: що це за хвороба і як від неї вберегтися

На Київщині зафіксували випадок гарячки Західного Нілу: що це за хвороба і як від неї вберегтися

У Броварах на Київщині жінка захворіла на гарячку Західного Нілу. Це перший випадок у місті.

Деталі розкрив під час оперативної наради в. о. директора районної філії ГУ "Київський ОЦКПХ Міністерства охорони здоров'я" Василь Сич.

За словами фахівця, на гарячку Західного Нілу захворіла пенсіонерка з Броварів, яка з червня перебувала на стаціонарному лікуванні. Жінка мала кілька захворювань, що супроводжувалися підвищеною температурою.

Діагноз лікарі встановили під час комплексного лабораторного обстеження.

Відео дня

За даними Сича, минулого року протягом літа в Україні зареєстрували 5 випадків цієї хвороби, серед яких 3 – у Київській області.

Зазначимо, геморагічна гарячка Західного Нілу – це небезпечна вірусна хвороба, що передається через укуси комарів (рідше – кліщів). Джерелом захворювання є перелітні птахи.

У важких випадках супроводжується лихоманкою, запаленням мозкових оболонок та речовини головного мозку, лімфаденопатією, ураженням слизових оболонок, екзантемою. Має літньо-осінню сезонність, частіше на неї хворіють сільські жителі, а також любителі полювання, звідки ще одна назва – "качина лихоманка".

Інфікована людина не заразна. На сьогоднішній день немає документально зареєстрованих випадків передачі цього вірусу від людини до людини за безпечних контактів та випадків зараження працівників охорони здоров'я за дотримання стандартних заходів інфекційного контролю.

Головним джерелом та резервуаром лихоманки Західного Нілу в природі є 17 видів переважно перелітних птахів, які в крові мають високі концентрації вірусу, а він циркулює у них до 2 тижнів. Резервуаром також можуть бути деякі дрібні ссавці, гризуни, кажани, але у них концентрація вірусу значно менша і зберігається він у них недовго.

Симптоми гарячки Західного Нілу

У більшості людей інфекція протікає безсимптомно, проте у 20% хворих розвивається грипоподібне захворювання, що характеризується різким підвищенням температури, головним болем, болем у горлі, м'язах, суглобах та спині, слабкістю, нудотою та діареєю. Можуть бути також висипи на тілі, збільшення печінки та селезінки, ураження нервової системи — менінгіт, енцефаліт, ознаки ураження головного мозку (розлади свідомості, парези, паралічі).

Профілактика гарячки Західного Нілу

Щоб уберегтись від гарячки Західного Нілу, в ендемічних регіонах проводяться комплексні заходи, спрямовані на зниження чисельності комарів (осушення боліт тощо).

Для індивідуальної профілактики застосовують захисний одяг, сітки на вікнах, репеленти. Специфічного лікування хвороби немає. Вакцина для запобігання захворюванню людей не розроблена.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше у Волинській області виявили перший випадок нового різновиду коронавірусу "Омікрон" ВА.5. Він відрізняється від інших штамів швидким поширенням і викликав нову хвилю захворюваності та смертності у Європі.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі Obozrevatel та Viber. Не ведіться на фейки!

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки