На Полтавщині після апендициту померла 14-річна дівчинка: лікарів звинуватили в недбалості
У Миргороді Полтавської області в місцевій районній лікарні 14-річна дівчинка померла після операції з видалення апендикса.
Подробиці інциденту розповів у своєму Facebook член Спілки журналістів України, лікар за фахом Юрій Климченко. На його думку, причиною трагедії могла бути помилка лікарів.
За його словами, 14-річній Олені Пупко, мешканці с. Савинці, "стало погано" 26 вересня під вечір, коли виникли болі в животі й нудота. Вранці наступного дня, 27 вересня, дід і мати на своєму авто відвезли дівчинку до лікарні в Миргород.
"Там дитину оглянули гінеколог і хірург, призначили необхідні лабораторні аналізи й тримали її без будь-яких дій до самого вечора. Операцію з діагнозом гострий апендицит розпочали аж о 18:30, і тривала вона до двох годин. Після чого пацієнтку у важкому стані відправили в реанімаційне відділення, де вона незабаром і померла", – повідомив член Спілки журналістів України.
Читайте: Переплутав органи! У Києві жінка впала в кому через лікарську помилку
Климченко припустив, що у дівчинки виникло ускладнення – перитоніт (запалення черевної порожнини), але висловив упевненість, що Олена могла б жити.
За його словами, у батьків виникла низка питань до медиків:
чому протягом усього робочого дня не встановили правильний діагноз й одразу не прооперували дитину?
чи правдиво розповість про причини смерті дитини завідувач патологоанатомічним відділенням лікарні?
чи правильно було вжито післяопераційних заходів?
Читайте: "Він був сірий, губи сині": на Буковині через лікарську помилку помер 3-річний хлопчик
"Гадаю, за таке байдуже й непрофесійне ставлення до хворої дитини й своєї роботи потрібне детальне розслідування цієї справи та покарання винних", – заявив Климченко.
"20 жовтня цього року Олені Пупко виповнилося б 15 років, і батько вже почав збирати кошти для подарунку на день народження – новий мобільний телефон..." – додав він.
Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше вчені провели дослідження й встановили, що медики припускаються помилок у лікуванні приблизно кожного 12-го пацієнта.