МоваЯзык

/ Новини медицини

На випадок війни: лікарі розповіли, як захиститися, якщо Північна Корея нанесе ядерний удар

Ядерна програма Північної Кореї лякає жителів по всьому світу і тоді, як напруженість між нею і світовим співтовариством зростає, побоювання з приводу ядерного нападу стають все більш реальними

Такі інциденти, на щастя, рідкісні в історії - перший і останній раз трапився в 1945 році, коли Сполучені Штати скинули ядерні бомби на японські Нагасакі і Хіросіму.

Ефекти були руйнівними - від 60 тис. до 80 тис. осіб були негайно вбиті в Нагасакі, а понад 90 відсотків людей в 500 метрах від гипоцентра Хіросіми - точки ядерного вибуху - загинули.

Вважається, що сукупна смертність склала від 129 тис. До 240 тис., Проте для залишилися в живих наслідки тривали протягом десятиліть.

Через п'ять років після вибухів різко зросла кількість хворих на лейкемію, а через десять років багато хто почав страждати від захворювань щитовидної залози, молочної залози, легень та інших видів раку.

Крім того, через роки жінки народили дітей із обмеженими можливостями та дітей із обмеженим ростом, які піддавалися впливу радіації в матці матері.

Експерти вирішили проаналізувати можливий напад Північної Кореї і його наслідки для жителів Європи.

У ситуації спробував розібратися доктор Арік Ейзенкрафт, директор проектів національної безпеки компанії, яка працює над тим, щоб уряди мали запаси протиотрути для смертельного стану, викликаного випромінюванням в разі ядерної кризи.

За його словами, в результаті ядерного нападу тисячі людей, ймовірно, будуть піддаватися впливу радіації, яка може вплинути на їхнє здоров'я.

"У тих, хто переживе напад, буде розвиватися гостра променева хвороба (ARS), яка виникає після сильного впливу високих рівнів радіації, водночас як інші будуть страждати від комбінації пошкоджень, пов'язаних з травмою або радіаційним опроміненням, в залежності від обставин під час атаки", - пояснює він.

Гостра променева хвороба

При цьому стані виникає важке, а іноді смертельне ушкодження кісткового мозку та інших органів і систем в організмі.

Це особливо тривожно, оскільки кістковий мозок відповідає за виробництво трьох основних компонентів крові - еритроцитів, лейкоцитів і тромбоцитів, недолік яких призводить до летального результату.

Як ядерна атака буде впливати на ваше особисте здоров'я, буде залежати від вашої близькості до місця, куди потрапляє ракета.

У випадку виникнення великих рівнів радіації, таких як близькість до епіцентру ядерної атаки, серйозні наслідки для здоров'я і навіть смерть можуть відбутися миттєво або протягом декількох годин або днів.

"Радіація - це енергія, яка передається, і навколо нас існує безліч різних видів радіації, які не є шкідливими. Але випромінювання, пов'язане як із рентгенівськими променями, так і з ядерними вибухами, називається "іонізуючим випромінюванням" і його унікальною властивістю є те , що воно містить частинки нестабільної енергії в процесі передачі, які можуть викликати хімічні зміни в матерії, включаючи людський організм ", - розповідає лікар.

"Іонізоване випромінювання ядерних реакцій вивільняє енергію, яка може або безпосередньо вбивати клітини в організмі, або викликати мутації в ДНК людини, що призводить до руйнівних наслідків для здоров'я, включаючи променеву хворобу і рак", - додає він.

Що робити?

Існує безліч способів захистити себе до того, як медики винайдуть препарат проти радіації.

"У разі ядерної атаки першим пріоритетом має бути зведення до мінімуму впливу ядерної радіації і ядерних опадів", - порадив Ейзенкрафт.

Практично, це означає, що люди повинні в ідеалі знайти притулок у підземній структурі, або побудованій з важких і щільних матеріалів, щоб запобігти потраплянню радіоактивних частинок.

"Громадяни повинні залишатися всередині протягом як мінімум 24 годин, тому рекомендується підготувати комплект запасних продуктів, води і предметів першої допомоги".

Експерти також радять людям "не використовувати кондиціонер для волосся, тому що він зв'яже радіоактивний матеріал із вашими волоссям".

Дійсно, кондиціонер для волосся полегшує потрапляння радіоактивних частинок всередину мікроскопічних щілин, які покривають поверхню кожної нитки людської волосини.

Однак, на щастя, шампунь і мило все одно будуть використовуватися, щоб допомогти позбавитися від шкідливого випромінювання.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", окупанти можуть спровокувати радіоактивну катастрофу на Донбасі.

Підписуйся на наш Telegram. Отримуй тільки найважливіше!

Читайте всі новини по темі "здоров'я" на сайті "OBOZREVATEL".

Тема
0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини