МоваЯзык

/ Новини медицини

Не мають права: в Україні пояснили нюанси видачі лікарняних у приватних клініках

В Україні приватні клініки не мають права відмовляти пацієнтам у видачі лікарняних листів. Згідно із законодавством, медичні установи всіх форм власності є рівними у правах, що й дає їм можливість виконувати однакові функції.

Про це у коментарі "Укрінформ" заявив глава Національної служби здоров'я Олег Петренко. Він уточнив, що видавати листки непрацездатності може будь-який профільний лікар, який має ліцензію.

"Ніщо не забороняє законом видавати лікарняні листи приватним установам, вони також можуть отримувати бланки лікарняних листів. Але іноді трапляються ексцеси на місцях — деякі місцеві управління не видають їх, не можуть зробити процедуру. Тому є приватні лікарні, які отримують лікарняні, і є ті, хто ні", — роз'яснив Петренко.

Також він повідомив, що найближчим часом в Україні збираються впровадити систему електронних лікарняних, що усуне наявну проблему.

"Не буде папірця лікарняного, це буде електронний документ, де роботодавець може перевірити, чи виданий працівнику лікарняний. Ніхто не буде виписувати, брати якісь листки непрацездатності", — повідомив Олег Петренко.

Як писав OBOZREVATEL, на початку жовтня в Україні змінилися правила виплат за листками непрацездатності. Це пов'язане з новим порядком нарахування матеріальної допомоги Фондом соціального страхування.

Не пропусти блискавку! Підписуйся на нас в Telegram

Місце
0
Коментарі
0
0
Смішно
7
Цікаво
1
Сумно
0
Треш

Блоги медицини

Новини медицини

Новини медицини