МоваЯзык

/ Новини медицини

Небезпека для всього світу: учені знайшли нову страшну хворобу

Вчені з канадського університету МакГілла виявили нове генетичне імунне захворювання – комбінований імунодефіцит.

За даними Journal of Experimental Medicine, це сталося під час обстеження пацієнта, який страждав від цілого ряду інфекцій.

Це захворювання зафіксовано лише у двох осіб в світі, проте навіть ці випадки несуть потенційну небезпеку. Дослідники встановили, що за розвиток відповідальний ген, який розташований в 21 хромосомі. Людина з імунодефіцитом підтверджена різним інфекціям.

Відкрити захворювання лікарі змогли, коли лікували громадянина Канади, який з раннього дитинства страждав від вірусних та грибкових інфекцій, а також пневмоній і синуситів. Вчені провели генетичний аналіз, який показав у пацієнта наявність гена ICOSLG.

Подібний ген також знайшли у дитини, яку називали "хлопчик в міхурі". Природа його захворювання ще в минулому столітті була незрозумілою загадкою. Хлопчик був позбавлений імунітету, і до 12 років жив у стерильному пластиковому боксі. Життя дитини не вдалося врятувати.

Учені поки не знають, як боротися з цією недугою, проте знання про генетичну особливість дозволяє діагностувати її заздалегідь. На думку фахівців, вищевказаний ген в 21 хромосомі може означати, що він відповідальний за розвиток імунодефіциту при синдромі Дауна.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше вчені знайшли рідкісну мутацію в гені CTNS у росіян, яка може спровокувати важкі захворювання.

Тисни! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

Читайте всі новини по темі "Дослідження вчених" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
3
0
Смішно
8
Цікаво
11
Сумно
2
Треш

Блоги медицини