Допоможе у боротьбі з раком і анемією: названі лауреати Нобелівської премії у медицині

18,2 т.
Допоможе у боротьбі з раком і анемією: названі лауреати Нобелівської премії у медицині

Нобелівську премію 2019 року з фізіології та медицини отримали троє вчених за відкриття того, як живі клітини реагують на кисень.

Про це 7 жовтня повідомили в офіційному Twitter Нобелівської премії. Імена переможців – Вільям Келін, Петер Раткліфф і Грегг Семенца (щоб подивитися відео, доскрольте до кінця сторінки).

Вони визначили молекулярний механізм, який регулює активність генів у відповідь на різні рівні кисню.

"Відкриття, зроблене лауреатами, має фундаментальне значення і проклало шлях до багатообіцяючих нових стратегій боротьби з анемією, раком та іншими захворюваннями", – повідомили у Нобелівському комітеті.

Відео дня
Допоможе у боротьбі з раком і анемією: лауреати Нобелівської премії у медицині

Ця премія відкрила Нобелівський тиждень – всі призи в інших сферах будуть присуджуватися до 14 жовтня. Келін, Раткліфф і Семенца отримають 9 мільйонів шведських крон (понад 22 млн гривень).

Згідно із заповітом видатного вченого Альфреда Нобеля, приз у цій галузі може отримати особа (або особи), яка зробила важливе відкриття у сфері фізіології або медицини. Нагорода завжди присуджується за конкретне дослідження.

Як писав OBOZREVATEL, Нобелівську премію з медицини і фізіології за 2018 рік присудили Джеймсу Еллісону і Тасуку Хондзьо, які провели дослідження у галузі онкологічних захворювань. Перемога була присуджена за "відкриття терапії раку шляхом інгібування негативної імунної регуляції".

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки