МоваЯзык

/ Новини медицини

Обов'язкове медстрахування в Україні знову поставили на "паузу"

8.9т
Читати матеріал російською

Медичне страхування для українців стане обов'язковим не раніше 2023 року.

Така відстрочка пояснюється тим, що в Україні сьогодні зарплати в більшості "чорні".

"Закон ми будемо приймати. Але є один найголовніший фактор, який не дозволить йому почати працювати вже в цьому році – у нас 60% зарплат в "тіні". Як тільки ми приймемо закон про медстрахування, зрозуміємо, що у нас немає грошей", – заявив глава комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації Михайло Радуцький, передає РБК.

Він додав, що президент обіцяє скоротити тіньові зарплати мінімум удвічі в найближчі два роки. "Ми закон готуємо, але припускаємо його вступ в силу з 2023 року", – додав Радуцький.

Як відомо, про таку ж причину відстрочки обов'язкового медичного страхування він говорив і восени минулого року.

"Без грошей ввести загальнообов'язкове медичне страхування неможливо. Це фікція. Це основна причина, по якій ми не можемо взяти і сказати: "Все, ми вводимо загальнообов'язкове медичне страхування", – пояснював депутат, додавши, що за два роки відповідний закон "буде імплементований і почне працювати".

Передбачається, що обов'язкове медичне страхування дозволить залучити в медицину додаткові джерела фінансування і забезпечить населення набором медпослуг, оплату яких держава буде гарантувати за бюджетні кошти.

Раніше OBOZREVATEL публікував перелік медичних послуг, які будуть безкоштовними для українців.

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

0
Коментарі
4
12
Смішно
0
Цікаво
2
Сумно
2
Треш

Блоги медицини