Офіційно: в Європі виключили гомеопатію з медицини

67,3 т.
Офіційно: в Європі виключили гомеопатію з медицини

Рада європейських академій наук - орган, що представляє академії наук різних країн, випустила заяву, в якій піддала різкій критиці гомеопатію і попередила, що "реклама і використання гомеопатичних продуктів може приносити велику шкоду".

Як повідомляє Газета.ру, рада підсумувала результати наукових досліджень, оглядів та навіть парламентських звітів, які показали марність гомеопатичних засобів.

Так, у ньому наводиться витяг зі звіту британського парламенту, в якому підтверджується, що "системний огляд і мета-аналіз остаточно продемонстрував, що гомеопатичні продукти працюють не краще, ніж плацебо".

Важливим пунктом європейської заяви стало твердження про пряму шкоду, яку завдає гомеопатія споживають її людям. Твердження про безпеку гомеопатії - один із головних аргументів її адептів.

Відео дня

"Використання гомеопатичних засобів пацієнтом може перешкоджати пошуку більш підходящого, доказово обгрунтованого медичного лікування". Крім того, їхнє використання підриває довіру людей до доказової медицини, в разі, якщо "лікування" виявляється непотрібним.

На основі наведених даних рада видала рекомендації країнам-членам Європейського союзу щодо реклами і продажу гомеопатії.

Так, національні організації охорони здоров'я не повинні покривати витрати на гомеопатичні засоби і практики, "поки не буде продемонстрована їхня ефективність і безпека шляхом суворих тестів". Крім того, будь-які гомеопатичні засоби повинні забезпечуватися описом діючих речовин і концентрацій, в яких вони присутні.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", у визнанні гомеопатії псевдонаукою може бути зацікавлений фармацевтичний бізнес.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки