Переломи, інфаркт і рак: препарати для лікування шлунку визнали небезпечними для життя

21,1 т.
Переломи, інфаркт і рак: препарати для лікування шлунку визнали небезпечними для життя

Дослідники з Університетського коледжу Лондона виявили, що в результаті тривалого прийому інгібіторів протонної помпи (ІПП) ризик розвитку раку шлунка може подвоїтися.

Як повідомляє УНІАН, попередні дослідження показали, що прийом цих препаратів пов'язаний із пневмонією, інфарктом, переломами і передчасною смертю.

Вчені проаналізували дані 63 397 осіб, які брали ІПП і два антибіотики для знищення Helicobacter pylori (збудника хронічних гастритів і виразок шлунка) протягом 7 днів. Фахівці порівнювали ІПП з іншими препаратами проти печії - блокаторами H2-рецепторів.

Відео дня

Дослідження показало, що в 0,24% добровольців після потрійної терапії розвинувся рак шлунка. Вплив Helicobacter pylori був виключений.

ІПП збільшували ризик раку шлунка більш ніж у два рази. Найбільшому ризику піддавалися ті, хто довго приймав ці ліки. У людей, які користувалися ІПП більше року, ризик був підвищений у 5 разів, в учасників, які брали ІПП 2 роки або більше, - в 6 разів, а у тих, хто використовував 3 роки або більше - у 8 разів. Прийом блокаторів H2-рецепторів не підвищував ризик розвитку раку шлунка.

До цих препаратів належать: Омепразол, Пантопразол, Лансопразол, Рабепразол, Езомепразол, Декслансопразол, Дексрабепразол.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", імунна система зберігає спогади про запалення, щоб швидше реагувати на наступні інфекції.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки