Перетворюють мозок на губку: вчені розкрили таємницю небезпечних хвороб

Перетворюють мозок на губку: вчені розкрили таємницю небезпечних хвороб

Вчені з'ясували причини, за якими виникають пріонні захворювання мозку, що перетворюють його ледь не в губку.

Відкриття належить американським дослідникам з Університету Массачусетсу в Амхерсті. Про це повідомляє "Рамблер".

Зазначається, що головну роль у розвитку недуги грають "насіння" нуклеації. За словами фахівців, це так звані кластери молекул, які утворюються, коли пріонні білки вступають у зв'язок один із одним і змінюють свою форму.

Перетворюють мозок на губку: вчені розкрили таємницю небезпечних хвороб
Відео дня

У результаті цього утворюється стабільний молекулярний агрегат, який називають амілоїдом. Вчені підкреслюють, що знищити його звичайними засобами просто неможливо.

"В основі хвороби лежить невірне згортання пріонів білка PrP. Через це виникає тривимірна структура, яка сприяє неправильному згортанню інших білкових молекул. У тканинах нервової системи з'являються мікроскопічні отвори, через що мозок стає схожим на губку", – йдеться в повідомленні.

Автори дослідження вважають, що їхня наукова робота допоможе розробити нові підходи до терапії пріонних хвороб, які будуть засновані на зміні розмірів "насіння" нуклеації.

Як повідомляв OBOZREVATEL, вчені зазначають, що коронавірус COVID-19 із носоглотки здатний проникати безпосередньо в мозок, а це зі свого боку може спровокувати низку ускладнень і порушувати нормальну роботу майже будь-якого органу.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки