Переведення годинника: лікарка порадила, як "налаштувати" організм на зимовий час

21,2 т.
Переведення годинника: лікарка порадила, як 'налаштувати' організм на зимовий час

У ніч на неділю, 27 жовтня, Україна переходить на зимовий час. Щоб організм швидше і легше перелаштувався, медики радять добре висипатися і уникати додаткових навантажень.

Про те, скільки годин треба спати і як зберегти енергійність у "перехідний" період, розповіла лікарка-неврологиня Юлія Івченко в ефірі ObozTV.

Вона наголосила, що в цей період особливо важливий нормальний сон, відпочинок, відсутність "зовнішніх" стресів і додаткових перевантажень.

За її словами, кількість годин сну для кожної людини індивідуальна, але в середньому достатньо 6 повноцінних годин у "правильний" (нічний) час.

Відео дня

"Іноді 5 годин, іноді 6-7... Якщо вирівняти графік роботи і відпочинку, то людина сама відчує, скільки часу їй потрібно, щоб прокинутися вранці бадьорою", – впевнена лікарка.

Читайте: Легкий секс і трав'яний чай: 10 порад, які допоможуть добре виспатися

Івченко зауважила, що надлишок сну так само негативно впливає на організм, як і його недостача.

"Іноді ми прокидаємося і думаємо: на роботу зарано, ще годинку можна поспати. Засипаємо на годинку і прокидаємося з таким відчуттям, ніби по нас слони потопталися... Через те, що для організму це був надлишок", – пояснила вона.

Читайте: Переведення годинника скасують? Як перейти на зимовий час і що чекає українців

Щоб залишатися бадьорими і в тонусі, спеціалістка порекомендувала вирівняти рівень цукру у крові.

"Коли ми втомлені, то що зазвичай робимо? З'їдаємо цукерку, шоколадку з кавою. Такий "викид" цукру в організм сприяє тому, що ми стаємо активнішими. Але наскільки швидко воно прийшло в організм – настільки швидко і йде. І потім, навпаки, пригнічує. А з рівним показником цукру у крові не буде таких перепадів. Організм реагуватиме на все спокійніше", – розповіла Івченко.

Читайте: Вітаміни взимку: дієтологиня розповіла, чим замінити свіжі овочі

Коментуючи ймовірність того, що Україна востаннє переведе стрілки і залишиться у "зимовому часі", лікарка звернула увагу на важливий нюанс: "Вважається, що фізіологічно літній час більше підходить для організму. Наші функціональні біоритми, вироблення гормонів тощо ближчі до літнього часу".

Постійне недосипання загрожує серйозними проблемами зі здоров'ям

OBOZREVATEL нагадує, що в ніч з 26 на 27 жовтня – а точніше о четвертій годині ранку 27 жовтня – годинник слід перевести на одну годину назад, тобто на 3:00. Таким чином, завдяки переходу на зимовий час, у вихідний день вдасться поспати на одну годину більше.

Інформаційне шоу "Студія Обозреватель" дивіться щодня по буднях о 10:00 на ObozTV.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки