Покинуте місце з "прокаженими": який вигляд має єдиний в Україні лепрозорій. Відео

У селі Кучурган, Одеська область, розташований єдиний в Україні лепрозорій, куди за часів СРСР звозили хворих на проказу.
Заклад є закритим, проте карантинною зоною спокійно ходять люди, йдеться в сюжеті ТСН.
Спецустанова здається покинутою, проте в профільній лікарні перебуває шість пацієнтів. Головний лікар Юрій Рибак від спілкування відмовився, посилаючись на відсутність дозволу від міністерства. Журналістів же з території лепрозорію прогнала жінка в білому халаті, яка не представилася й погрожувала розбити відеокамеру.
Пацієнти медзакладу в телефонній бесіді повідомили, що прокази у них немає. Але вони страждають від хвороб, що були спричинені медпрепаратами. Також вони поскаржилися на відсутність центрального опалення й погане харчування.
"Дають продукти нам. Називається масло, але це молочно-трав'яна суміш", – розповів один із них.
Однак на цей заклад із бюджету щорічно виділяється три мільйони гривень. Водночас у МОЗ стверджують, що реформа лепрозорію не першочергова.
"Сьогодні це шість осіб, завтра може бути 13, післязавтра – 100, тому закривати його в жодному разі не потрібно. Погодити його з вимогами, які реально є сьогодні в країнах Європи, – це стоїть у планах", – пояснив заступник міністерки охорони здоров'я України Віктор Ляшко.
Зазначається, що сучасному світі проказа залишилася десь у середньовіччі. Адже ще в 1960 роках були винайдені антибіотики від цієї недуги, а хворих почали лікувати дистанційно.
"Людина приходить, отримує свої медикаменти і йде, спокійно собі живе, лікується, отримує медичні рекомендації, що робити для того, щоб не поширювати захворювання", – пояснив лікар-інфекціоніст Юрій Жигарєв.
Як повідомляв OBOZREVATEL, вчені дізналися про причини виникнення прокази в Європі.