Помер Задорнов: лікар розповів про хворобу коміка

79,1 т.
Помер Задорнов: лікар розповів про хворобу коміка

У п'ятницю стало відомо про смерть російського письменника-сатирика, гумориста Михайла Задорнова.

Як відомо, Задорнов помер від пухлини на головному мозку. Він лікувався кілька років, але зусилля лікарів були марними.

Про те, чим хворів російський одіозний артист, виданню "МедОбоз" розповів лікар-експерт Віктор Литвиненко.

Пухлина головного мозку значно відрізняється від інших новоутворень. Ці відмінності полягають в гістогенезі, клінічних проявах, можливості лікування.

Лікар зазначає, що специфічність пухлин головного мозку визначає наявність гематоенцефалічного бар'єру. Гематоенцефалічний бар'єр обмежує проникнення багатьох речовин (зокрема і лікарських) з кровоносного русла в тканину мозку. Це дуже сильно ускладнює лікування такого виду раку.

Відео дня

"Пухлина головного мозку може зустрічатися у будь-якому віці. Злоякісні астроцитарні пухлини, такі як анапластична астроцитома і мультиформна гліобластома складають близько 60% всіх утворень головного мозку і відносяться до злоякісної гліоми. Астроцитома розташовується зазвичай в білій речовині головного мозку. Рак головного мозку зустрічається відносно рідко - близько 1,5% серед всіх видів пухлин", - додає медик.

Він також додає, що лікування раку мозку є важким завданням. Існує кілька способів лікування, серед яких: операції, променева терапія і застосування різних схем хіміотерапії.

Серед головних симптомів, на які важливо вчасно звернути увагу, фіксують: головний біль, блювоту, запаморочення, а також різноманітні психічні симптоми (оглушення, ослаблення уваги, притуплення сприйняття і пам'яті, уповільнення асоціативних процесів, зниження критичного ставлення до себе, до своєї хвороби і оточуючих, загальна млявість, байдужість, безініціативність).

Медик каже, що дуже важливо вчасно розпізнати симптоми і негайно звернутися до лікаря.

Нагадаємо, в 2016 році Задорнов на особистій сторінці в соцмережі розповів про "серйозну недугу", яку потрібно було лікувати "негайно". Після цього сатирик проходив лікування за кордоном, в онкологічному відділенні берлінської клініки "Шаріте" йому зробили біопсію мозку. Далі було лікування у Прибалтиці, в одній з приватних клінік Юрмали йому провели операцію, курс хіміотерапії і низку відновлювальних процедур. Однак, незважаючи на тимчасовий успіх, виявилося, що всі старання медиків не принесли результатів.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки