Популізм знищує щеплення: Супрун розвінчала нові міфи про вакцинацію

19,0 т.
Популізм знищує щеплення: Супрун розвінчала нові міфи про вакцинацію

Вчені Лондонського університету Королеви Марії довели зв'язок між зростанням популізму і відмовою від щеплень.

Про це у Facebook повідомила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, з посиланням на дослідження, в якому вивчили, як поширюється популізм на національному рівні в країнах Європи.

Дослідники порахували відсоток людей, які голосували за популістські партії на виборах до Європарламенту у 2014 році. Потім із цими цифрами порівняли відсоток людей, які вважають вакцини небезпечними і неефективними за даними Vaccine Confidence Project (2015), в якому опитали понад 65 тисяч осіб у 67 країнах. З'ясувалося, що чим більше підтримки отримували популістські партії, тим більше громадян вважали, що вакцини не важливі.

Читайте: Суть не у вакцині? Медики прокоментували смерть дитини після щеплення

Греція

Супрун повідомила, що на підставі дослідженні вдалося зрозуміти, що у Греції у 2014-2015 роках понад 30% населення проголосували за популістські партії і близько 25% населення вважали, що вакцини небезпечні.

Відмова від щеплення і політичний популізм обумовлені спільною рисою: затятою недовірою до еліт, державних інституцій та експертів, зазначила глава МОЗ.

Пропозиція відмовитися від вакцинації висловили представники лівого уряду Греції. В результаті з початку 2019 року в країні було зафіксовано поширення фейкових повідомлень тролями. Вони писали, що начебто Федеральне агентство міністерства охорони здоров'я США визнало, що вакцини викликають аутизм.

Італія

В Італії один з популістських рухів висловив побоювання з приводу безпеки вакцин і зв'язку між вакциною КПК (кір, паротит, краснуха) і аутизмом. Вчені стверджують, що це стало причиною зниження охоплення вакцинацією з 90% у 2013 році до 85% у 2016 році. Як наслідок — в країні збільшилася кількість випадків кору з 840 у 2016 році до 5000 у 2017 році.

Франція

У Франції популісти висловили побоювання з приводу безпеки вакцин та їхнього обов'язкового проведення. В результаті в країні близько 40% відсотків лікарів не пропонують батькам щепити дітей.

Як повідомляв OBOZREVATEL, Супрун розвінчала черговий міф про вакцинацію.