Постковідний синдром: що очікує пацієнтів після одужання

Постковідний синдром: що очікує пацієнтів після одужання

Люди, які перенесли коронавірусну хворобу, навіть після зникнення основних симптомів продовжують відчувати себе погано. Порушення можуть спостерігатися з боку різних систем органів. Негативний результат на COVID-19 ще не означає, що все закінчилося. Наслідки інфекції можуть докучати протягом місяців після одужання.

Медичний блогер MED GOblin зібрав найпоширеніші постковідні порушення, опублікувавши відповідний пост на своїй сторінці в Facebook.

"Так-так, після кінця веселуха, як правило, не закінчується! 50-80% пацієнтів не повертаються до передковідного стану здоров'я протягом трьох місяців після одужання", – пише автор.

Він зазначає, що з боку нервової системи виникають тремор, задубіння, сплутаність думок, уповільнене мислення.

Відео дня

Також досить поширеними є психічні проблеми: "У 56% людей, які перенесли ковід, реєструються патологічні відхилення хоча б в одному з напрямків: ПТСР, депресія, тривожний розлад, обсесивно-компульсивний розлад, безсоння".

Серед гінекологічних проблем – продовження менструального циклу навіть після помірного перебігу ковіду. Дуже поширена різноманітна висипка.

"У деяких випадках може спостерігатися зниження бажання та збудження, як у чоловіків, так і у жінок. Але це поки пояснюють психологічними факторами ізоляції, локдауну і т. п., а не специфічною дією коронавірусу", – пише блогер.

Втрата нюху – характерний симптом ковіду, однак він не у всіх відновлюється після одужання.

disclaimer_icon
Важливо: думка редакції може відрізнятися від авторської. Редакція сайту не відповідає за зміст блогів, але прагне публікувати різні погляди. Детальніше про редакційну політику OBOZREVATEL – запосиланням...
disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки