Причиною безпліддя може бути щитовидка
Вчені встановили: дефіцит йоду провокує проблеми зі щитовидкою, які, зі свого боку, можуть спричинити порушення репродуктивної функції. Йод необхідний щитовидці як "будівельний матеріал" для виробництва необхідних організму людини гормонів Т3 і Т4. Дефіцит або надлишок цих гормонів може стати причиною зниження або повної відсутності статевого потягу, збоїв менструального циклу і раннього клімаксу у жінок. А також може стати причиною безпліддя.
Порушення репродуктивної функції у 15% випадків спровоковані збоями у роботі щитовидки. Підвищена або знижена функція цієї залози діагностується у кожної третьої жінки, яка не може завагітніти. Про це повідомляється у статті Обозревателя, присвяченій симптомам і наслідкам йододефіциту в Україні.
Читайте: Через дефіцит йоду Україна втрачає інтелект і здатність народжувати - Паньків
"Функція щитовидки оцінюється за рівнем тиреотропного гормону. Якщо ми говоримо про планування вагітності, то ТТГ вищий за 2,5 міжнародні одиниці на літр – це сигнал, що щитовидка не допрацьовує та вагітність у більшості випадків не настане. Але щойно нормалізуємо ТТГ відповідними препаратами – жінка може завагітніти. Якщо ТТГ нижчий за 0,1 – 0,2 міжнародних одиниць на літр – ми маємо справу з підвищеною функцією щитовидної залози, тиреотоксикозом. Вагітність теж не настане: організм себе перестраховує, щоб не постраждав плід", – пояснив Обозревателю вчений-ендокринолог Володимир Паньків.
Статистика свідчить: розлади роботи щитовидної залози є реальною причиною кожного третього випадку безпліддя. Тому тим, хто не може завагітніти, медики рекомендують пройти ендокринологічне обстеження і включити у свій раціон препарат йоду в комбінації із селеном.