Причиною безпліддя може бути щитовидка

52,3 т.
Причиною безпліддя може бути щитовидка

Вчені встановили: дефіцит йоду провокує проблеми зі щитовидкою, які, зі свого боку, можуть спричинити порушення репродуктивної функції. Йод необхідний щитовидці як "будівельний матеріал" для виробництва необхідних організму людини гормонів Т3 і Т4. Дефіцит або надлишок цих гормонів може стати причиною зниження або повної відсутності статевого потягу, збоїв менструального циклу і раннього клімаксу у жінок. А також може стати причиною безпліддя.

Порушення репродуктивної функції у 15% випадків спровоковані збоями у роботі щитовидки. Підвищена або знижена функція цієї залози діагностується у кожної третьої жінки, яка не може завагітніти. Про це повідомляється у статті Обозревателя, присвяченій симптомам і наслідкам йододефіциту в Україні.

"Функція щитовидки оцінюється за рівнем тиреотропного гормону. Якщо ми говоримо про планування вагітності, то ТТГ вищий за 2,5 міжнародні одиниці на літр – це сигнал, що щитовидка не допрацьовує та вагітність у більшості випадків не настане. Але щойно нормалізуємо ТТГ відповідними препаратами – жінка може завагітніти. Якщо ТТГ нижчий за 0,1 – 0,2 міжнародних одиниць на літр – ми маємо справу з підвищеною функцією щитовидної залози, тиреотоксикозом. Вагітність теж не настане: організм себе перестраховує, щоб не постраждав плід", – пояснив Обозревателю вчений-ендокринолог Володимир Паньків.

Відео дня

Статистика свідчить: розлади роботи щитовидної залози є реальною причиною кожного третього випадку безпліддя. Тому тим, хто не може завагітніти, медики рекомендують пройти ендокринологічне обстеження і включити у свій раціон препарат йоду в комбінації із селеном.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки