Фатальні наслідки: лікар попередив українців про небезпеку спеки

19,7 т.
Фатальні наслідки: лікар попередив українців про небезпеку спеки

Спека, вологість повітря, відсутність дощів і вітру та київські ландшафти збільшили у повітрі концентрацію діоксиду азоту, основної складової міського смогу, втричі. У групі ризику - діти та люди похилого віку.

Про це в ефірі ObozTV заявив лікар, кандидат медичних наук Віктор Сидоренко. За його словами, дітям і людям похилого віку краще утриматися від виходу з дому, якщо немає життєво важливої потреб.

Лікар порадив усі кватирки завісити зволоженими тканинами, яка набуває абсорбуючих властивостей. Для прогулянок варто обирати вечірній час, з настанням вечірньої прохолоди та зі зниженням транспортного потоку, після дощу або після посилення вітру.

Відео дня

Він зазначає, що дихання повітрям з підвищеним рівнем діоксиду азоту, може привести до гострого або хронічного отруєння. Тому група населення, якій притаманна не дуже добре працююча система по виведенню токсинів з організму, є під особливою небезпекою.

Медичні маски принесуть користь у захисті від пилового забруднення, але не від смогу. При зволоженні вона тільки деякою мірою може захистити, та після 3-5 годин є не тільки неефективною, але й шкідливою.

"Після накопичення отруйних речовин, пилу та важких часток, ці маски самі стають джерелом небезпеки", - зауважив лікар.

Читайте: Літо розійдеться на повну: в Україну йде сильна спека

Ще одною небезпекою лікар назвав тепловий удар. Він нагадав, що одним з шляхів зниження температури тіла, є випаровування поту. Припинення дощів та суха спека робить цей фізіологічний процес можливим, на відміну від вологої спеки, що була протягом останніх 10-12 днів і яку супроводжували дощі.

"Коли ви виходили на вулицю, з вас тік піт, який не висихав, тому він був неефективним", - нагадав Сидоренко.

Фахівець від свого імені та від імені колег звернувся до людей з хронічними захворюваннями, з важкою супутньою серцево-судинною патологією, з нагадуванням про необхідність ретельного і обережного приймання ліків, що призначив лікар.

"Ні в якому разі не пропускати прийом. Особливо це стосується сечогінних, які є абсолютно необхідні для людей похилого віку", - сказав Сидоренко.

За його словами, люди, спостерігаючи збільшення потовиділення, припиняють прийом сечогінних препаратів, а це може дуже шкідливо, навіть фатально, віддзеркалитись на їхньому здоров’ї.

Читайте: Спека різко спаде: синоптик дав прогноз погоди на серпень

"Тому потрібно зателефонувати своєму сімейному лікарю, за потреби скорегуйте лікування. Якщо ви до нього не додзвонились, будь ласка, приймайте ліки так, як ви їх приймали весь час: постійно і абсолютно ретельно", - наголосив лікар.

За умови того, що зараз у Києві літня сонячна активність триває близько 5 місяців, Сидоренко припускає, що варто очікувати на збільшення кількості людей із захворюваннями шкіри.

За його словами, хірурги фіксують збільшення гнійно-запальних захворювань, таких як, гідраденіт (захворювання підпахових потових залоз), фурункульозу, абседуючих фурункулів та інших. Тому, треба намагатись приймати душ мінімум двічі на день. Обмежити дію антиперспірантів: вони закупорюють вивідні протоки потових залоз.

"Краще, за можливості, зайвий раз помитися", - радить лікар.

Як раніше повідомляв OBOZREVATEL, серпень в Україні буде не сильно спекотним, хоча в перші два тижні чекати прохолоди не варто

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки