Рак грудей: онколог розповіла, як дізнатися про свої генетичні ризики
На сьогоднішній день існує можливість визначити гени, які передаються з покоління у покоління і несуть в собі схильність до раку молочної залози.
Про це в ефірі "ОбозТВ" розповіла лікар-онколог Таміла Корінь.
За її словами, рак грудей може передаватися по материнській лінії. Щоб дізнатися, чи є у жінки ці гени берсей 1 і берсей 2, досить звернутися в українську лабораторію.
"Коли у пацієнтки рак молочної залози ми запитуємо, чи були захворювання на рак грудей у її мами або у бабусі, тобто по материнській лінії. Якщо так, то жінка спокійно може звернутися в лабораторію і дізнатися, чи існує у неї схильність до цього захворювання чи ні", - говорить вона.
{"id":"odVNjSfpbFs","startTime":0}Читайте: Несподівано: вчені знайшли зв'язок між раком грудей і типом фігури
За її словами, після виявлення вредоностного гена, можна видалити груди, як це зробила голлівудська актриса Анджеліна Джолі і вставити імпланти. Однак це не дає 100% -вої гарантії, що не розвинеться рак.
"Багато є жінок, у яких є додаткові дольки молочної залози в пахвових областях. Вони можуть розташовуватися у різних місцях, навіть тих, де ми ніколи не шукаємо. Це можуть бути зародки тканини молочної залози. Тому, на жаль, вирішити питання таким способом не можна. Але така методика існує", - говорить вона.
За словами лікаря, видалення молочної залози лише знижує ризик захворіти на рак грудей.
Як раніше повідомляв "Обозреватель", смертоносна хвороба рак є генетичним порушенням, яке виникне у всіх людей у разі довголіття.