МоваЯзык

/ Новини медицини

"Реальна катастрофа!" Комаровський попередив про спалах дифтерії в Україні

В Україні катастрофічна ситуація з вакцинацією проти дифтерії, тому спалах досить можливий.

Про це заявив кандидат медичних наук, популярний дитячий лікар Євген Комаровський в інтерв'ю тижневику "2000".

"Якщо від кору потрібне одне щеплення, а наступне робиться в 6 років, то від дифтерії в перші півтора року необхідно зробити чотири ін'єкції. Можна припустити, що з цих 50% по одній ін'єкції отримали 20%, ще менша частина - по дві або три, але повністю щеплених серед нас, може, всього 10% - це катастрофа реальна!" - пояснив він.

За його словами, рік тому він вже попереджав про майбутній спалах кору, проте його не послухали. Те ж саме відбувається зараз у випадку з дифтерією, стверджує Комаровський.

"Але треба враховувати, що ця хвороба має циклічний характер і повертається кожні 15-25 років. Зараз її спалахи зафіксовані в Венесуелі, Ємені та Бангладеші. Там, де є війна, міграція та обмежений доступ до медичної допомоги, - всюди є дифтерія. З огляду на відкритість наших кордонів, дифтерійна паличка може легко опинитися на нашій території. І тоді доступні МОЗ 900 доз сироватки - це навіть не крапля в морі!" - сказав лікар.

При цьому він акцинтує увагу на тому, що в українських лікарів немає досвіду лікування цієї хвороби.

"У нас найгостріший дефіцит протидифтерійної сироватки. Запас, про який ви говорите, отриманий із Індії, але якщо раптом знадобиться багато сироватки, то я навіть не уявляю, де її взяти. Крім того, лікарів, які знають, що таке дифтерія, і мають досвід її лікування, у нас у країні критично мало", - зазначив Комаровський.

Як повідомляв "Обозреватель", наприкінці січня поточного року в місті Рубіжне Луганської області зафіксували і лабораторно підтвердили перший випадок захворювання на дифтерію в 2018 році.

Підписуйся на наш Telegram. Отримуй тільки найважливіше!

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини